جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
اية الله الاعرافي

حوزه/ آیت الله اعرافی در نامه به دبیرکل یونسکو ضمن تاکید بر ضرورت همفکری و همکاری بین المللی برای مقابله با بحران کرونا و سایر چالش های معاصر، آمادگی حوزه را برای همکاری در مبارزه با بیماری کرونا و سایر چالش های معاصر اعلام کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در نامه ای به خانم اودری ازوله دبیرکل یونسکو ضمن تاکید بر ضرورت همفکری و همکاری بین المللی برای مقابله با بحران کرونا و سایر چالش های معاصر، آمادگی حوزه را برای همکاری در مبارزه با بیماری کرونا و سایر چالش های معاصر اعلام کرد.

متن نامه بدین شرح است:

با تقدیم درود و سلام، رهبران مذهبی در قم و ایران نگرانی خود را در مورد شیوع بیماری ویروس کرونا ابراز می دارند و برای حل سریعتر این چالش و سایر بحران های معاصر دعا می کنند. ضمن تأکید بر همه توصیه ها و دستور العمل های بهداشتی و علمی، همکاری جهانی در مبارزه با این بیماری همه گیر ضروری است. مقابله با این چالش و سایر بحران های معاصر مانند بی عدالتی، تبعیض، تحریم های غیر انسانی، مشکلات زیست محیطی، جنگ، تروریسم، تولید و نگهداری WMD ها نیازمند همفکری و همکاری بین المللی است. حوزه علمیه ایران دین را بخشی از راه حل این مشکلات می داند و خواستار تجدید نظر در رویکر معاصر به محیط زیست و مقابله همه جانبه با سیاست های غیر مسئولانه برخی کشورها است. حوزه علمیه ایران ضمن دعوت همه به داشتن یک نگاه معنوی و قدسی به طبیعت و پایبندی به آموزه های مشترک انسانی، عقلانی و دینی، آمادگی خود را برای همکاری در مبارزه با بیماری کرونا و سایر چالش های معاصر اعلام می کند.

علیرضا اعرافی

مدیر حوزه های علمیه

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8