دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ | Jan 18, 2021
کمک به نیازمندان

حوزه/ با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و ادامه تعطیلی در سراسر کشور، لازم است که توجه بیشتری به محرومان و نیازمندان داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و ادامه تعطیلی در سراسر کشور، لازم است که توجه بیشتری به محرومان و نیازمندان داشته باشیم.

بر این اساس ۱۰ پیشنهاد برای رزمایش عمومی کمک به فقرا ارائه می‌شود که در ادامه آن‌ها را می‌خوانیم...

۱- حلقه بسازید

با رفقا و همکاران و اهل فامیل و یا هم‌محله‌ای حلقه درست کنید و برای رزمایش فکر کنید و ایده دهید. این گام اول را دست کم نگیرد. شروع پربرکتی است.

۲- هم عهد شوید

هم عهدی بسازید؛ مثلا در یک قرار فامیلی هزینه مهمانی یا عیدی‌ها را خرج رزمایش کنید. یا با بچه‌های هیئت شام مجالس شعبان و رمضان را به نیت همان امام همام خرج دیگران کنید. حتی این قرار را با خانواده‌هایمان بگذاریم. مثلا یک وعده گوشت در ماه کمتر مصرف کنیم و به نیازمند برسانیم.

۳- بانک درست کنید

شناسایی کنید. یکی از مشکلات خیریه‌ها و گروه‌های جهادی شناسایی است. بانک اطلاعات دقیق از افراد و نیازمندی‌های آن‌ها تهیه کنید و در اختیار نهادهای خیریه‌ای قرار دهید. فهرستی هم از افراد خیر و دستگیر تهیه کنید.

۴- بدون پول هم می‌شود!

لیست ایده و طرح دستگیری غیرمالی درست کنید. مثلا خرید کردن برای سالمندان یک محل. یا شاد کردن بچه‌های یک پرورشگاه یا سر زدن به آسایشگاه‌ها با رعایت نکات بهداشتی. درس دادن به بچه‌های کار.  گروه درست کنید و صاحبان مغازه‌ها و خانه‌ها و طلبکارها را راضی کنید مراعات کنند.

۵- آبرویتان را خرج کنید

پول ندارید! آبرو که دارید؟ آبرویتان را خرج کنید. هرکس شما را می‌شناسد و اعتماد دارد و برایش اعتبار دارید سراغش روید. حالا فامیل یا محل کار یا کانال و صفحه مجازی‌تان...

۶- دست در دست گذارید

خیرین را شناسایی و برایشان وعده دیدار فراهم کنید. دستشان را بگیرید و با آن‌ها به نیازمندان سر بزنید. به محله‌های فقیر نشین اطراف شهر بروید.

۷- قاشق زنی راه بیاندازید

برای پول جمع کردن هم ایده درست کنید. به یک پیامک و استوری اکتفا نکنید. یکی از راه‌های پول جمع کردن دقیق گزارش دادن است. یک تیم رسانه‌ای قوی بسازید برای گزارش به مردم و خیرین.

۸- تکراری نباشید

کمک فقط سبد کالا نیست. مثلا به بقالی و نانوایی محله یا شهر بروید و لیست بدهکاران را پاک کنید. یخچال و کولر و شیر آب دستشویی نیازمند محل را درست کنید. برای دست‌فروش‌های خانه‌نشین مشتری پیدا کنید. نیاز اهل محل را از دست‌فروش‌ها تأمین کنید.

۹- جهادگر شوید

به جمع‌ها بپیوندید. با گروه‌های جهادی و خیریه‌ها و مساجد همکاری کنید. در جمع‌آوری پول کمکشان کنید و فراخوان آن‌ها را در شبکه اجتماعی دست‌به‌دست کنید.

۱۰- جلوی پایِتان را ببینید

ببینید چه چیز جلوی پایتان قرار می‌دهند. غفلت نکنید از نسیم و خنکا و جذبه خیررسانی. خیلی وقت‌ها پیش روی تان ضیافت می‌چینند تا ببینیم.

هم‌اکنون مهم‌ترین چیزی که جلوی پایِتان است، همین اصل رزمایش است. تلاش کنید هرکس هرجا بود، بلند شود و گارد رزمایش بگیرد.

به امید گوشه چشمی...

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8