سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
المهندس

حوزه/ الشِمَّری در واکنش به توهین شبکه سعودی mbc نسبت به فرمانده مجاهد الحشد الشعبی، گفت: اگر دولت‌ها و نهادهای رسمی عراق از برخورد متناسب عاجز باشند، باید منتظر موضع مرجعیت اعلی باشیم.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه نصر الشمری سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء به توهین شبکه سعودی mbc نسبت به فرمانده مجاهد الحشد الشعبی شهید «ابومهدی المهندس» رضوان‌الله‌علیه واکنش نشان داد.

مهندس «نصر الشِمَّری» با اشاره به اینکه "تا دیروز توهین به ارزش‌های اخلاقی قبایل اصیل عراقی ما بود و امروز اهانت متوجه قهرمانان ملی و رهبران شهید عراق شده است" اظهار داشت: اکنون برای هرکسی که بینش و بصیرت داشته باشد، نقش فتنه‌گرانه شبکه‌های سعودی آشکار شد.

وی اهانت به شهید المهندس را بخشی از تلاش مذبوحانه رژیم سعودی جهت فرافکنی عیوب و جنایات شرم‌آور خود دانست و خاطرنشان ساخت: ننگ کشتار هزاران انسان بی‌گناه، از کهنسالان و زنان گرفته تا کودکان خردسال، برای بی‌آبرویی این رژیم وهابی کافی است.

سخنگوی نُجَباء افزود: اگر دولت‌ها و نهادهای رسمی عراق به‌ویژه سازمان رسانه و ارتباطات ـ که مسؤولیت ذاتی در این باره بر عهده دارند ـ از برخورد متناسب عاجز باشند، باید منتظر موضع مرجعیت اعلی باشیم که همواره بر نقش مردم عراق در پاسخگویی مناسب به اینگونه توهین‌های مکرر، اصرار داشته است.

الشمری تأکید کرد: امروز همه باید در برابر هرکس که به عراق، ملت، مقدسات، قهرمانان و شهدایش توهین می‌کند، موضعی آشکار بگیرند.

گفتنی است شبکه mbc که توسط رژیم تروریست‌پرور سعودی حمایت مالی می‌شود، به‌تازگی در یکی از برنامه‌های خود شهید ابومهدی المهندس را "تروریست" قلمداد کرد که این توهین با واکنش منفی افکار عمومی و موج انزجار در سطح منطقه به‌ویژه در میان ملت عراق همراه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8