پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ | Nov 26, 2020
امام جمعه همدان

حوزه / نماینده ولی فقیه در همدان در مراسم سومین مرحله توزیع ۳۰هزار سبد غذایی توسط کمیته امداد استان، گفت: برجستگی‌هایی که در کمک‌های مومنانه پس از سخنرانی حضرت آقا جهش پیدا کرد، به دلیل همان فرهنگ اصیل اسلامی است که در بین مردم محفوظ مانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی، ظهر امروز در مراسم سومین مرحله توزیع ۳۰هزار سبد غذایی توسط کمیته امداد همدان که با حضور رئیس کمیته امداد کشور برگزار شد، اظهار داشت: در مجالسی که گره‌ای از مشکلات بندگان خدا باز می‌شود، الطاف الهی نیز در آن بیشتر نمود دارد و لذا باید از این مجالس بهترین بهره را کسب کرد.

وی با بیان این که این اتفاقات به برکت اخلاص در وجود امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است، گفت: اولین چیزی که با دیدن تمثال امام خمینی(ره) برای بنده تداعی می‌شود اخلاص است و اینکه در همه عمر خود هیچگاه هوا و هوس نداشته‌اند و این حرکات که امروز شاهد آن هستیم به برکت اخلاص بزرگانی چون امام(ره) و حضرت آقا است.

امام جمعه همدان با تقدیر از تمام اقدامات صورت گرفته در راستای کمک های مومنانه پس از شیوع کرونا، ابراز داشت: ظرفیت‌های پنهانی در بین مردم ما وجود داشت، که پس از مواجه شدن با این تجربه تلخ خودش را نشان داد و آن هم ظرفیت فرهنگ بالای مردم و نظام در کنار هم بود.

وی با اشاره به اینکه این فعالیت‌های مردمی نشان داد که فطرت مردم ما چقدر سالم است، عنوان کرد: تفاوت کشور ما با دیگر کشورها همین اتفاقات است که همانند آن را کمتر در جایی مشاهده می‌کنیم و تاکیدی بر برجستگی فرهنگ اسلامی کشور ما دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: برجستگی‌هایی که در کمک‌های مومنانه پس از سخنرانی حضرت آقا جهش پیدا کرد، به دلیل همان فرهنگ اصیل اسلامی است که در بین مردم محفوظ مانده است.

وی با بیان اینکه علیرغم تمامی نقشه‌های دشمن و شبیخون‌های فرهنگی، بازهم مردم ما از فرهنگ اصیل اسلامی دور نشده‌اند، مطرح کرد: این اتفاقات نشان داد که حضور مردم در شب‌های قدر تاثیر گذار است و جشن‌هایی که در ایام میلاد ائمه(علیهم السلام) برگزار می‌شود نشات گرفته از تربیت در این مکتب است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی مواجه شدن با این تجربه تلخ را ظرف تحقق ظرفیت‌های مردمی عنوان کرد و گفت: دوران دفاع مقدس امثال شهید همت‌ها را تربیت کرد، چرا که ظرف تحقق ظرفیت‌های آنان جبهه و دفاع مقدس بود، اما در دوران فعلی شیوع این ویروس باعث شد تا بسیاری از ظرفیت‌های پنهان مردمی محقق شود.

وی با تاکید بر اینکه در کمک رسانی‌ها دغدغه اصلی باید انسجام بخشی به خدمت رسانی‌ها باشد، بیان کرد: بهترین مکانی که می‌تواند این کمک‌ها را مدیریت و هدفمند کند، مراکز نیکوکاری همچون کمیته امداد است که باید شبکه قوی در امداد رسانی را ایجاد کند.

امام جمعه همدان با تقدیر از اقدامات جهادی مردم در چند ماه گذشته، بیان کرد: در این حرکت‌های مردمی همه با تمام توان به میدان آمدند و بسیاری از جوانان به صورت ۲۴ ساعته بدون هیچ چشم داشتی در حال فعالیت بودند که باید از همه آنها تقدیر کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8