شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ | Jul 11, 2020
آیت الله ناصری

حوزه/ آیت الله ناصری یزدی در دیدار مدیران مدارس علمیه استان یزد با اشاره به برکات ویروس کرونا، خواستار تقویت سنت های حسنه ای شد که در این ایام رواج پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از یزد، آیت الله ناصری یزدی، در دیدار مدیران مدارس علمیه استان یزد گفت: ویروس منحوس کرونا تحولی در همه مسائل زندگی گذاشته است و خیلی از رسوم و حالت ها و مسائل اقتصادی، فرهنگی خانواده تغییر کرده است.

وی ادامه داد: در مسائل اقتصادی و مخارج زندگی رویکردها تغییر کرده و خیلی از سنت‌های خوب تقویت شده است. در مسائل دینی هم توجه به دین، توجه به خدا توجه و عظمت خالق در این شرایط بیشتر مورد توجه قرار گرفته و مردم فهمیدند دنیای بدون معنویت ارزشی ندارد.

نماینده ولی فقیه در یزد اضافه کرد: در دنیای امروز که به انسان ها رحم نمی کردند و به فقرا و نیازمندان توجه نمی‌شد. چهره نظام ثروتمند سالاری نژادپرستی و ... در این جریان نمایان شد و چهره وحشیگری و مادی گری خیلی دولت‌های غربی مشخص شد.

آیت الله ناصری با اشاره به سنت های اهل بیت(ع)، گفت: بروز سنت‌های اهل بیت(ع)، سنت همدلی و مواسات به همراه توکل در این بحران کرونا خیلی مشهود شد و خیلی الگوهای خوبی به دست آمد که برای آیندگان قابل استفاده می باشد.

وی درباره حضور جوانان در این صحنه ها نیز گفت: جوانان امروز وارد میدان خدمت شده اند؛ چه در بخش سلامت چه در بخش اقتصاد و مواسات در سطح جامعه که قابل تحسین است.

امام جمعه یزد درباره جامعه طلبگی، افزود: در مورد طلبه ها و جامعه طلبگی باید دو مسئله توکل و ایمان اهتمام داشته باشد. توکل به این معنی که اطمینان قلبی و یقین به خدا داشته باشیم. نکته‌ی دوم ایجاد انگیزه برای طلاب و نیت طلبه در راه طلبگی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
    0 0
    در بحران کرونا یک مطلب بسیار مهم دیگر برای حتی ساده اندیش ترین افراد نیز روشن شد و آن این که دکان شیادانی که مروج و مبلغ عرفانهای کاذب ، انرژی درمانی و چاکرا بازی بودند ، بسته و آنان ورشکسته شدند.بسیاری از مردم می پرسند پس کو این کرامت انرژی درمانگران که حتی یک نفر را هم در هیچ جا شفا ء ندادند .پس آن همه آوازها که از دهل اینان گوش هارا کر میکرد و گاهی آن خرافات را با نام علم بخورد مردمی مظلوم میدادند و گاهی نیز با چسباندشان به اسلام ، بجای آن که جوانان را به دانشمند شدن و کسب فنون تشویق کنند ، به انگل شدن همانند مرتاضان هندی سوق میدادند . کرونا چرا بذر عرفان کذب، در آوردی از دست افراد حزب؟ . ز ترست انرژی نهانی شده ، تمرٌد ز حزبش جهانی شده . . نه عرفان کاذب بجا مانده است، نه در مانگران را کسی خوانده است. فروشگاه حلقه شده ورشکست، توان فریبش برفته ز دست . انرژی عجب از تو ای بی وفا ، بدر مانگرانت نمودی جفا
  • محمد مهدی اسلامی (نام مستعار) IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
    0 0
    با سلام و درود بر حضرت آیة الله ناصری یزدی دامت برکاته ، از محضر مبارکشان اجازه میخواهم که عرض کنم فرمایش متین ایشان را مؤمنین و هر خردمندی روی چشم میگذارد ،امٌا بی خردان و پیروان هواهای نفسانی چطور؟ زبانِ حالِ کسی که با حق مخالف است و متر اندازه گیریش راخواسته های نفسانی خود بر گزیده است : هر سخن را گرچه حق رد میکنم ، راه خوشبختی بخود سد میکنم . چون به شیطانِ درونم بَر دَه ام ، خاک عالَم بر سر خود کرده ام . رهنمایانم اَبالیسِ برون ، پیروِ فرمانشان من از درون. پس چکار دارم چه باشد چیست حَقٌ ، چون زِ شِقٌ ِ عقل دارم هفت شَقٌ، هر شکافی را پر از جهل و غرور ، کرده و مستم زِ اِحساسِ سرور ، زین سبب هر کس خلافم حرف زد ، در حسابش آرَم از افراد بد. بد بگوید یا بگوید خوب را، بر سرش باید بکوبم چوب را. او خلافِ میلِ من حرفی زده ، پس برونش کرد باید از رده .
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8