پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | Jul 16, 2020
سردار محمد پاکپور

حوزه/ سردار محمد پاکپور گفت: دشمن در سال گذشته برای ناامن کردن شمال غرب و جنوب کشور برنامه‌های زیادی داشت که به لطف الهی و هوشیاری نیروهای سپاه خنثی شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از قزوین، سردار محمد پاکپور، در مراسم معارفه فرمانده جدید تیپ صاحب‌الامر (عج) قزوین گفت: اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون ایثار و شجاعت رزمندگانی است که از خون خود گذشتند تا انقلاب اسلامی بماند و ما قدردان خدمات آن‌ها هستیم.

وی بیان کرد: دشمنان هرگز از توطئه‌های گوناگون علیه نظام اسلامی دست برنداشته‌اند و اگر اقتدار امروز نیروهای نظامی و سپاه نبود، باید منتظر نقشه‌های نظامی دیگری می‌شدیم، اما این جسارت از دشمن گرفته شده است.

سردار پاکپور تصریح کرد: دشمنان با دسیسه‌های متعدد در مرزهای کشور به‌ویژه شمال غرب و شرق تلاش کردند امنیت ما را زیر سوال ببرند، اما حضور سپاهیان شجاع و مؤمن ما موجب شد این خیال باطل دشمن را خنثی کنیم.

اقتدار سپاه ضامن امنیت کشور است

فرمانده نیروی زمینی سپاه یادآور شد: سپاه ضامن امنیت کشور است و اجازه نخواهد داد حتی احساس نا امنی در کشور ایجاد شود و با اقتدار و شجاعتی مثال‌زدنی تحت امر ولی فقیه با هرگونه توطئه دشمن مقابله می‌کند.

وی گفت: آمادگی نظامی و دفاعی کشور مهمترین عامل بازدارندگی است و ایران اسلامی در اوج آمادگی است.

سردار پاکپور گفت: شک نکنید هر جا دشمن احساس کند، ما ضعف داریم از همان نقطه ورود می‌کند، ولی هر جا قوی باشیم جرأت عرض اندام نخواهند داشت و این رویکرد در موضوع عین الاسد کاملاً مشهود بود که نتوانست مقابله کند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: دشمنان نظام می‌دانند امروز هر حرکتی که علیه ایران صورت گیرد با اقتدار بیشتری پاسخ خواهند گرفت و اعلام می‌کنیم در صورت هرگونه شیطنت، روش مقابله ما به‌صورت مستقیم با آمریکا و یا به‌صورت نیابتی است و پاسخ محکمی متناسب با هر دسیسه و توطئه، روی میز داریم.

وی گفت: اگر دشمن می‌دانست ما توان پاسخگویی مناسب در زمینه‌های مختلف را نداریم، حتماً علیه ما اقدام نظامی می‌کرد و تروریست‌ها اگر می‌فهمیدند ما پاسخ دندان‌شکن نداریم، شک نکنید که حتماً آرامش ما را می‌گرفتند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه یادآور شد: پاسخ امروز ما به جسارت‌های دشمنان هم در محل اقدام و هم مبدا و محل قرار تروریست‌ها و بانیان منطقه‌ای است.

وی اضافه کرد: امنیت امروز ما در شمال غرب، شمال و شرق کشور به لطف شجاعت و حضور سپاه است و این اقتدار به لطف الهی و با وجود فرماندهان ولایی ادامه دارد.

افزایش فشار آمریکا به کشورهای همسایه

سردار پاکپور گفت: خبر داریم که فشار آمریکا به کشورهای همسایه برای آن که علیه ما باشند، افزایش یافته و تهدید کرده که اگر با استکبار همکاری نکنند، دست حمایتش را از دولت‌های دست‌نشانده برخواهد داشت؛ این رویکرد نشان می‌دهد آمریکا در استیصال کامل است.

وی اضافه کرد: دشمن در سال گذشته برای ناامن کردن شمال غرب و جنوب کشور برنامه‌های زیادی داشت که به لطف الهی و هوشیاری نیروهای سپاه خنثی شد و امسال هم مجدداً حرکت وسیعی در کشورهای همجوار برای تجهیز، آموزش و پشتیبانی از تروریست‌ها آغاز کرده‌اند تا مرزها و شهرهای پیرامونی آن را نا امن کنند که کور خوانده‌اند.

سردار پاکپور اظهار داشت: قبول داریم در اقتصاد و معیشت مردم مشکل داریم، اما ادعا می‌کنیم مهمترین برند ما امنیت و اقتدار نظامی کشور است که به پاس خون شهدا و شجاعت رزمندگان به دست آمده است.

وی گفت: با ترورهای کور در نقاط مرزی فکر می‌کنند نتیجه می‌گیرند و مردم را می‌ترسانند، اما همچنان ایران اسلامی امن‌ترین کشور جهان است.

تیپ ۸۲ صاحب الامر قزوین توانمند و چابک است

سردار پاکپور با تقدیر از خدمات تیپ ۸۲ صاحب الامر استان قزوین یادآور شد: تیپ شما بسیار چابک، مأموریت‌پذیر، آماده و توانمند است و در این شرایط باید سطح کمّی و کیفی نیرو و آمادگی رزمی خود را ارتقا بخشید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: لازم است در این شرایط آمادگی رزمی، جسمی، دفاعی، نظامی و عقیدتی خود را تقویت کنید تا حلقه باز دارندگی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان تقویت شود.

وی بیان کرد: با اقتدار نظامی باید بتوانیم همه نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را بر هم بزنیم و هوشمندانه پیش برویم.

سردار پاکپور افزود: شهدای قزوین نقش اساسی در عملیات شمال غرب کشور داشتند و گردان تکاور تیپ صاحب الامر (عج) خوش درخشید و شهید حسن‌پور یک نمونه شاخص رزمندگان شجاع این تیپ بود.

وی اظهار داشت: تیپ ۸۲ صاحب الامر قزوین از یگان‌های درخشان و باسابقه سپاه است که در دفاع از انقلاب اسلامی نقش برجسته داشته و رزمندگان شجاعی در این تیپ بودند که کارهای بزرگی را رقم زدند.

سردار پاکپور گفت: تیپ ۸۲ صاحب الامر هر جا که لازم بود در صحنه حضور داشت و مشارکت می‌کرد و در مشکلات داخلی و کشورهای پیرامونی و تعدی استکبار به حرمین شریفین به‌عنوان مدافعان ولایت و مدافعان حرم نیز موفق عمل کرده است.

در این مراسم، ضمن تقدیر از خدمات سرهنگ آذربایجانی فرمانده سابق تیپ ۸۲ صاحب الامر، سردار مهرداد افروزی به‌عنوان فرمانده جدید این یگان معرفی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8