یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 18, 2021
برنامه نفس

حوزه/ «نفس» نام ویژه برنامه‌‎‌ای است که از دهم تا دوازدهم تیر به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی از رادیو ایران پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه،  جنایات متعدد آمریکا در حق ملت بزرگ ایران اسلامی نظیر سالگرد ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب اسلامی، حمله تروریستی و سرنگونی هواپیمای مسافربری، حمله شیمیایی به سردشت، حادثه هفتم تیر، همگی با حمایت مستقیم آمریکا صورت گرفت و به همین دلیل ۶ تا ۱۲ تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شد.

خانم مریم هدیه لو تهیه کننده «نفس» در خصوص این برنامه گفت: یکی از جنایت بزرگ آمریکا در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ به وقوع پیوست که در آن نظامیان مستقر در ناو هواپیمابر وینسنس با دستور فرمانده خود و شلیک موشک، هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران را بر فراز آب‌های خلیج فارس مورد هدف قرار دادند و ۲۹۰ انسان بی گناه را مظلومانه به شهادت رساندند.

وی افزود: این رویداد تلخ یکی از سرفصل‌های جدی در تاریخ حقوق بشر آمریکایی است که پرده از چهره واقعی حاکمان کاخ سفید و سیاست‌های ضدبشری واشنگتن کنار زد.

تهیه کننده این برنامه در پایان گفت: ما در این سه روز تلاش می کنیم مسائل تبعیض حقوق بشر در داخل امریکا از جمله نژاد پرستی، حقوق مهاجران و زنان را بررسی کنیم.

«نفس» با اجرای بتول نجفی از سه شنبه دهم تیر بعد از خبر ساعت ۱۷:۰۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8