پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
کد خبر: 908114
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
سامانه «سوت‌زنی فساد»

حوزه/ کسانی که می‌خواهند وقوع فساد را گزارش کنند، از امروز می‌توانند در سامانه‌ای که به همین منظور در خبرگزاری فارس طراحی شده، اقدام به این امر کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، خبرگزاری فارس اقدام به راه اندازی «سامانه سوت‌زنی فساد» کرده است و همه کسانی که می‌خواهند وقوع فساد را گزارش کنند، از امروز می‌توانند در سامانه‌ای که به همین منظور در خبرگزاری فارس طراحی شده، اقدام به این امر کنند.

عباس درویش توانگر، قائم مقام مدیرعامل خبرگزاری فارس در آیین افتتاح «سامانه سوت‌زنی فساد» گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند «دستگاه قضایی باید به گونه‌ ای باشد که هر کس در جامعه مورد ظلم هر مقامی واقع شد، خاطرش آسوده باشد که رسیدگی می شود»، خوشبختانه روسای قوا به ویژه آیت الله رئیسی هم واکنش بسیار مثبتی نشان داده و مکرر گفته اند که قوه قضاییه حمایت از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی (سوت زنی)  را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: به طور قطع یکی از اصلی ترین راهکارهای مبارزه با فساد، آماده کردن زیرساخت های آن است که در دنیای امروز و ادبیات جهانی سوت زنی یکی از این اقدامات است. امروزه نیمی از کشف فسادها در کشورهای دارای این قانون، با سوت زنی محقق می شود.

توانگر اظهار کرد: خبرگزاری فارس پس از مطالعات مختلف بستری را با عنوان گزارش فساد در سامانه «فارس من» راه اندازی کرده که مردم می توانند در مواردی که فسادی را مشاهده می کنند، گزارش آن را در این سامانه ثبت کنند. 

برای دسترسی به سامانه «سوت زنی فساد» اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • علیزاده IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
  0 1
  یادم هست که قبل از انقلاب یکی از موضوعاتی که مبلغین در منبرها و مجالس سخنرانی می گفتند این بود باید سیستم حکومتی درست شود مگر می شود در پای هر کارمندی یا کارگزاری یک نگهبان بکاریم و مواظبت کند . یعنی بعد از ۴۰ سال هنوز سیستم فساد زا است . در کشور باید حقوق و دستمزد واقعی شود و قیمتها هم واقعی . فساد در سیستم کوپن کالا قاچاق سوخت به علت اختلاف قیمت داخل کشور با بیرون لز مرزها. قاچاق ارز به علت چند قیمتی بودن ضعف در سیستم مالیات انحصارو انحصار طلبی در تولید انحصار و انحصار طلبی در صادرات و واردات کالا ضعف مدیریتها و فرار از شایسته گزینی خلاصه اینکه اقدامات نگهبانی و دستگیری اخرین اقدام است . یعنی طرف همه دزدی ها ی خود را کرده و ضربه خود را زده و تازه دستگیر می شود. سامانه سوت زنی در واقع سیستم بدبین کردن مردم به همدیگر است .
 • محمد مهدی اسلامی (نام مستعار) IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
  0 0
  سوت زن ، سوتِ قشنگت را بزن ___ده خبر از هر فساد دیدی بمن ___لیک تقوی را مراعات کن بسی ___تا شود خشنود از تو هر کسی ___بهترین پاداشها اجر از خدا است ___اجر او از هر چه پاداش است جدا است ___هان مبادا راه ابلیسان روی ___چون در آن صورت پشیمان می شوی
 • امیر IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
  0 0
  بعد از یک ساعت: سامانه بدلیل نرافیک کاربران از کار افتاد.
 • سعید نمکی نیشابور IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  0 0
  کسی که به جایگاه مدیریت اداره پرستاری رسیده باشد ،نباید به ناگهان به صندلی بسیار دون بیافتد. سرمایه کشی است .مگر ما چند نفر مدیر تریبت کردیم؟انهم شخصی مثل رضا بردبار مدیران برایند یک کار تشکیلاتی هستند،عقبه فکری و کاری دارند،بردبار شش برادر دارد ،حتی انهایی که در بازارند،جزئ معتمدین،نجیب و کار بلدهای رشته خودشان هستند. چرا وارد چرخه گسی مثل دکتر مشار شدید؟گه متلکهایش به معاونت درمان –زمانی که خودش پزشک اورژانس بود—هنوز بیادمان هست میگفت:معاونت پرستارها!!! اخلاق و معنویت در رسیدن به گام دوم انقلاب در سیاستهای معاونت پرستاری جایگاه رفیعی نوشته شدهاست ،نکند خدای ناکرده با رفتارمدیران رده بالا جایگاه کرامت انسانی و اخلاق حرفه ای ما پرستاران هم مثل گروه های دیگرهمکار خراب شودفشما مسئولیت الان! تکریم ارباب رجوع یک ضرورت برای ادامه حیات و موفقیت سازمانی است ،تکریم یک مدیر 20سال سابقه ،ان هم شخصی مثل رضا بردبارچگونه در جابجایی های شما تعریف شده!ما که سوختیم سرکار خانم
 • یوسف IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  0 0
  ایران خودرو ثبت نام منو دقیقه آخر از توی سایت حذف کرده
 • امیر امیری IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  0 0
  به من در دانشگاه علوم پزشکی البرز ظلم شده هر قدر هم از طریق بازرسی خودشون و بازرسی استان پیگیر بودم بی نتیجه بود انگار با وجود اینکه همه مدارک من حاکی از تخلف از سوی عده ای است همه دست به دست هم دادن تا این اتفاق بیفته
 • بہروزملیکی TW ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
  0 0
  در خصوص زمین خواری و بہ غارت بردن ... با استفادہ از بخشنامہ کہ در قانون برای رفاہ قشر ضعیف تنظیم شدہ بود زیر میز زدہ ومردم را از اصلاحات صورت گرفتہ و نہ تنہا حقہ ما بلکہ منابع طبیعی و چراگاھھا حیوانات بہ وسعت ۱سوم،..... لطفا ما را نجات دهید خدا یارو یاور شما عزیزان خدا همیشهہعاشورایی بمانید و یارو یاور حسین زمان باشید یا حق
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8