سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 11, 2020
کتاب قلمروهای هستی از نگاه فیلسوفان تحلیلی

حوزه/ کتاب «قلمروهای هستی از نگاه فیلسوفان تحلیلی» به قلم محمد امین احمدی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، کتاب «قلمروهای هستی از نگاه فیلسوفان تحلیلی» از سوی پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و به قلم محمد امین احمدی منتشر شد.

بر اساس این گزارش، «تحلیل معناشناختی مفهوم وجود»، «رویکردهای تحویل گرایانه در وجودشناسی»، «هستی شناسی کلیات»، «اقسام کلیات»، «قضایا»، «ضرورت، امکان و جهان های ممکن»، «موجودات متعالی؛ خدا، عقول و مثل»، «اشیای انضمامی»، «امور واقع انضمامی» و «نتیجه گیری» از فصول این کتاب می باشد.

در چکیده این کتاب آمده است:

آیا می توان گزاره های ما بعدالطبیعی و وجودشناسی را از رهگذر تحلیل منطقی آنها منحل کرد و اساسا بحث از وجود و قلمروهای آن را زاید به شمار آورد؟ میزان موفقیت تیغ اکام و روش تحلیل منطقی زبان در فروکاستن ساحت های وجود و التزام صرف به موجودات انضمامی در چه حد است؟ در این کتاب می توانید پاسخ پرسش های فوق را بیابید.

همچنین در این کتاب از رویکرد جدیدی در میان فیلسوفان تحلیلی در دفاع از ما بعدالطبیعه و گستردگی به وجود آمده در ساحت های وجود، یعنی با نوعی واقع گرایی وجودشناسی جدید آشنا می شوید.

امروزه درباره گستره وسیعی از مباحث وجودشناسی و مابعدالطبیعی در آثار فیلسوفان تحلیلی تحت عنوان ساحت های گوناگون بحث می شود و نیز تحلیل زبان و براهین زبان شناختی در حل مسائل وجودشناسی، کاربردهای جدیدی یافته است که نویسنده محترم در این کتاب به بررسی این موضوعات پرداخته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8