شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
فضای مجازی

حوزه/ عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی تصریح کرد: ساماندهی مطلوب فضای مجازی باید جزو اولویت های مسئولان کشور باشد.

دکتر علی اصغر حبیبیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با بیان این که تلاش در جهت کنترل و ساماندهی مطلوب فضای مجازی باید جزو اولویت های کاری مسئولان و به خصوص نمایندگان مجلس باشد، اظهار داشت: تجربه سال های گذشته به وضوح نشان داد که ما از فضای مجازی یله و رها و بدون نظارت چه آسیب های جدی خوردیم و لذا در این مقطع حساس کنونی باید به دنبال ساماندهی این وضع باشیم و گرنه در آینده نیز لطمات بیشتری از این ناحیه می خوریم.

وی افزود: جالب این که در خود کشورهایی چون انگلیس و اخیراً نیز در کشور ترکیه، نظارت دولت و حاکمیت بر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به شکل قانون درآمده و این در حالی است که متأسفانه عده ای در داخل کشور ما بدون توجه به منافع و مصالح ملی، مخالف نظارت و ساماندهی فضای مجازی هستند.

کارشناس و تحلیلگر مسایل سیاسی و فرهنگی همچنین با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اهمیت فضای مجازی و برنامه ریزی در این باره گفت: آنچه لازم است این که باید از سوی مجلس شورای اسلامی، قوانین و ضوابط کارآمدی در جهت ساماندهی فضای مجازی تدوین و مصوب شود و مهم تر هم این که نظارت قوی بر این قوانین و مصوبات وجود داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم انجام فعالیت های فرهنگی تأثیرگذار و مستمر در جامعه بیان داشت: بنده به اقتضای کاری ام با نخبگان مختلف در رشته های گوناگون مصاحبت و گفتگو داشته ام که اکثریت اعلام داشتند برای تأثیرگذاری کار فرهنگی باید از مقطع اول دبستان شروع کرد و این جا اهمیت بحث آموزش و پرورش مشخص می شود.

حبیبیان همچنین افزود: ما نباید از اهمیت کار فرهنگی برای نسل جدید غافل شویم و برای این کار بسیار لازم است که از کودکان و نوجوانان شروع کنیم، چرا که سنگ بنای مباحث تربیتی از همین مقطع سنی است.

۳۱۳/۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8