جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 14, 2020
کد خبر: 912010
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
رادیو تهران

حوزه / «قربان شما از غدیر» داستان‌های کوتاه از خطبه غدیر که از حمد و ثنای خداوند شروع شده و به امامت حضرت علی(ع) و فرزندانش و معرفی امامت ختم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، رضا صفری تهیه‌کننده ویژه برنامه دهه ولایت از رادیو تهران ضمن اعلام این خبر گفت: ویژه برنامه «قربان شما از غدیر» کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران که در ایام دهه ولایت با خوانش خطبه غدیر از ساعت ۲۲:۵ روی آنتن می‌رود.

آیتم‌های برنامه پیرامون غدیر و دهه ولایت و پیروی از ولایت تدارک دیده شده است و در بخش‌هایی از این برنامه محسن فرهمند کارشناس مذهبی به تبیین فرازها و پیام‌های خطبه غدیر می‌پردازد و درباره خطبه غدیر و جایگاه آن مباحثی را مطرح می‌کند.

وی با اشاره به این که در برنامه جریان واقع غدیر از ابتدا تا انتها در قالب داستان‌های کوتاه ارائه می شود، افزود: از ابتدا تا انتها جریان غدیر در این برنامه روایت می‌شود؛ از بحث خروج از مکه و آغاز جریان و واقعه غدیر خم تا معرفی امامت پیام‌ها به صورت داستان‌های کوتاه روایت خواهد شد. درضمن، خوانش خطبه غدیر با صدای جلال ذکایی و ترجمه سیدمهدی شجاعی تقدیم مخاطبان خواهد شد.

مهدی رستمی راوی، رضا صفری تهیه‌کننده و نویسنده، محسن فرهمند کارشناس مذهبی، سید مهدی شجاعی راوی از عواملی هستند که با این برنامه همکاری می‌کنند. خطبه یا خطابه غدیر سخنرانی پیامبر گرامی اسلام(ص) است که در در ۱۸ ذی‌حجه سال دهم قمری در بازگشت از حجة الوداع در منطقه غدیر خم آن را بیان کرده و در این خطبه حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود به مردم معرفی کرد و در این رابطه بیعت گرفت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8