شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
جامعه المرتضی

حوزه/ موسسه بین المللی المرتضی(ع) در دومین دوره جایزه تعالی صنعت گردشگری موفق به کسب گواهی اشتهار به تعالی سه الماس شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، مدیر موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اختتامیه دومین دوره جایزه تعالی صنعت گردشگری کشور که توسط پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ایران در دانشگاه علم و فرهنگ تهران و با مشارکت جهاد دانشگاهی برگزار شد، گواهی اشتهار به تعالی سه الماس به مجموعه موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام اختصاص یافت.

حجت الاسلام والمسلمین داودی افزود: جایزه ملی تعالی گردشگری در سطح کشور با بهره گیری از مدل تعالی صنعت گردشگری بعنوان ابزاری برای سنجش میزان بلوغ تعالی و استقرار نظام های مدیریتی در سازمانها، بنگاه ها و نهادهای فعال در صنعت گردشگری، هرساله برگزار می شود. تعالی سازمانی مدلی ملی و بین‌المللی است که اصول، ارزش‌ها، معیارها، زیرمعیارها و شاخص‌های ارزیابی استاندارد خود را دارد.

پس از اعلام کاندیداتوری این موسسه در سال گذشته به ثبت‌نام در این جایزه اقدام کرده و توانمندی‌ها و اقدامات فرهنگی، ساختاری و مدیریتی موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام را در قالب یک اظهارنامه به دبیرخانه ارسال کردیم.

وی ادامه داد: تلاش کردیم تمام اقداماتی که هم در گذشته و هم در چند سال اخیر در موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام انجام شده بود را همراه با اسناد و مدارک مربوطه در این گزارش بگنجانیم. در ادامه، ارزیابان جایزه تعالی صنعت گردشگری با حضور در این موسسه با ارزیابی میدانی، بررسی مستندات و سوال از کارکنان نسبت به راستی‌آزمایی گزارش ارائه‌شده اقدام کرده و بر اساس معیارهای مدل تعالی، به موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام امتیاز و رتبه اختصاص دادند.

مدیر موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام گفت: قرار بود ارزیابی و داوری این جایزه اسفندماه سال گذشته انجام شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال جاری موکول شد. در نهایت اختتامیه جایزه تعالی صنعت گردشگری ایران روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه در دانشگاه علم و فرهنگ تهران و با پیام وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سخنرانی دکتر تیموری معاون گردشگری ایشان برگزار و موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام در اولین حضور خود موفق به کسب رتبه برتر و دریافت گواهی اشتهار به تعالی سه الماس شد که این موفقیت نتیجه تلاش‌های مسئولان و کارکنان موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام، کارشناسان و دلسوزان این موسسه از گذشته تا حال بوده است و از مسئولان و همکاران بنیاد آلاء که در رشد و تعالی این موسسه زمینه ساز بوده اند تشکر نمود.

به گفته داودی جایزه تعالی دارای سه سطح است؛ سطح نخست گواهی تعهد به تعالی است که خود سه مرحله دارد. سطح دوم اشتهار به تعالی و سطح سوم نیز تندیس تعالی نام دارد.

وی با بیان اینکه مدل تعالی سازمانی به عنوان یکی از ابزارهای موثر و قدرتمند برای ارتقا و توسعه مجموعه های فعال در حوزه گردشگری شناخته میشود تصریح کرد: کسب گواهی اشتهار به تعالی سه الماس از دو جهت قابل بررسی است؛ نخست اینکه با شرکت در این ارزیابی می‌توانیم خود را نسبت به معیارهای ملی و بین‌المللی بسنجیم و متوجه شویم توان، بضاعت و قابلیت‌های مدیریتی موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام در چه سطحی قرار دارد و در جهت ارتقای آن تلاش نماییم؛ به خصوص اینکه ارزیابان این جایزه از خارج از مجموعه انتخاب می‌شوند. همچنین می‌توانیم وضعیت خود را با دیگر نهادها و سازمان های فعال در حوزه گردشگری که در این جایزه شرکت کرده‌اند مقایسه کنیم.

لازم به ذکر است که در این دوره موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام همتراز با شرکت حمل و نقل ریلی رجا موفق به دریافت رتبه اشتهار به سه الماس شدند و بعد از آن دیگر شرکت کنندگان از جمله باغ موزه دفاع مقدس، مجموعه تاریخی فرهنگی سعد آباد، هولدینگ گردشگری مارکوپولو، مجموعه تخت‌ فولاد، دفتر امور بین الملل آستان مقدس حرم حضرت معصومه ع و دیگر شرکنندگان در رتبه های بعدی قرار دارند.

شرکت ها و سازمان های ایرانی فعال در صنعت گردشگری در بخش های مختلف اعم از: نهادهای دولتی مرتبط با صنعت گردشگری، واحدهای اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران‌ها و خدمات غذایی، شرکت‌های حمل‌ونقل گردشگری، واحدهای تفریح و سرگرمی،  برگزارکنندگان رویدادها و همایش‌های گردشگری و سایر فعالان حوزه صنعت گردشگری می توانند متقاضی جایزه ملّی تعالی صنعت گردشگری باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8