چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 21, 2020
خراسان رضوی میں نمائندہ ولی فقیہ  آیت الله سیداحمد علم الهدی

حوزه/ نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی، با بیان اینکه قرارگاه مواسات برای اینکه به بهترین نحو کارش را انجام دهد باید مسجدمحور باشد، گفت: به واسطه‌ فرموده مقام معظم رهبری در خصوص قرارگاه مواسات، التهاب اجتماعی اتفاق نیفتاد این گرانی‌هایی که ناگهان برای همه پیش آمده بود، مردم را اذیت کرد اما به واسطه‌ی مواسات این التهابات بسیار کم شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، آیت‌الله سید احمد علم الهدی، در دیدار با مسئولان قرارگاه مواسات اظهار کرد: فعالیت‌های شما جهادگران و خیرین، جان قرارگاه مواسات است. شما عزیزان به بهترین وجه خدمت کردید که خدمات شما به این قرارگاه جان داد و فعالیت‌های دوستانه و خیرخواهانه را پشتیبانی کردید.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه معنای قرارگاه یعنی عناصری که هر کدام کار مختلفی را انجام می‌دهند باهم در یک جا جمع شوند و برای یک هدف مشترک تلاش کنند، گفت: ما در قرارگاه مواسات در کنار هم هستیم تا اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا و معیشت‌های سخت را یاری کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: قرارگاه مواسات برای اینکه به بهترین نحو کارش را انجام دهد باید مسجدمحور باشد.

آیت الله علم الهدی برای مسجدمحور بودن قرارگاه مواسات چند اثر قائل شد که اولین مورد آن را اینطور توضیح داد: وقتی کمکی از سمت مسجد باشد مردم این یاری را از سمت خدا و دین می‌بینند و حس بدی نسبت به دریافت کمک ندارند.

امام جمعه مشهد در شرح دومین اثر مسجدمحور بودن مواسات ادامه داد: مردم راحت‌تر می‌توانند برای اظهار حاجت به مسجد مراجعه کنند تا اینکه سراغ شخص بروند و با این عمل مرجع دین مردم یعنی مساجد، مرجع دنیای مردم هم می‌شود که اینگونه توجه بیشتری به مساجد صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به واسطه‌ فرموده مقام معظم رهبری در خصوص قرارگاه مواسات، التهاب اجتماعی اتفاق نیفتاد این گرانی‌هایی که ناگهان برای همه پیش آمده بود، مردم را اذیت کرد اما به واسطه‌ی مواسات این التهابات بسیار کم شد.

آیت الله علم الهدی افزود: این فرمایش مقام معظم رهبری، اثر اجتماعی و امنیتی بسیار بالایی بر این روزهای جامعه گذاشت که چند برابر اثر خود مواسات بود. برای اثر بیشتر این فرمایش حضرت آقا مستلزم هماهنگی بسیار بالایی در دستگاه‌های مختلف قرارگاه مواسات است. رزمایش مواسات، نیازمند تمرکز و همکاری همه‌ی دستگاه‌ها از جمله کمیته امداد و هلال احمر است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در مساجد، هم فرد نیازمند هست و هم خیرین حضور دارند. در زمان قدیم این طور بود که هر نمازگزار که به مسجد می‌آمد در انتهای نماز هر کسی در حد توانش کمک می‌کرد تا حاجات نیازمندان محله را برطرف کنند که این‌ها با مسئولیت امام جماعت صورت می‌گرفت بنابراین اگر این کار را هم ما انجام بدهیم یک روش ثابت و قطعی برای قرارگاه مواسات پیش خواهد آمد. اگر هر فردی بخواهد جداگانه تشکل مردمی تشکیل بدهد، ما به هدف اصلی قرارگاه مواسات نخواهیم رسید.

وی تاکید کرد: در حاشیه شهر نیز پهنه‌بندی حاشیه شهر یک مسئله اجرایی بسیار قوی است که می‌تواند تعداد افراد نیازمند را دقیق‌تر به قرارگاه مواسات معرفی کند. در مسئله اطعام ماه محرم هم شما عزیزانی که در قرارگاه مواسات هستید، کمک کنید که شعائر امام حسین علیه السلام زنده بماند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8