شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ |۱۷ صفر ۱۴۴۳ | Sep 25, 2021
نشست دادگستری در یزد

حوزه/ رئیس کل دادگستری استان یزد حضور در خط مقدم بصیرت افزایی، استکبار ستیزی و پیشگیری و مبارزه با فساد و برخوداری از جایگاه والای اجتماعی در بین مردم را از ویژگی های شاخص روحانیت دانست و افزود: به همین دلیل دشمنان به دنبال تخریب چهره روحانیت اثرگذار شیعه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، غلامعلی دهشیری، صبح امروز در نشستی با اعضای کمیته رسیدگی به امور مساجد استان یزد اظهار داشت: روحانیون حافظان بی نظیر و پاسداران بی بدیل اسلام ناب محمدی و حامی انقلاب اسلامی بوده و هستند.

وی تصریح کرد: روحانیت و مرجعیت شیعه که برخاسته از حوزه های علمیه هستند محور و مرکز امید و پناهگاه مردم در زمینه های مختلف دین و معنویت، اخلاقی و سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در طول تاریخ بوده اند.

رئیس کل دادگستری استان یزد حضور در خط مقدم بصیرت افزایی، استکبار ستیزی و پیشگیری و مبارزه با فساد و برخوداری از جایگاه والای اجتماعی در بین مردم را از ویژگی های شاخص روحانیت دانست و افزود: به همین دلیل دشمنان به دنبال تخریب چهره روحانیت اثرگذار شیعه هستند.

وی ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در کمیته رسیدگی به امور مساجد استان افزود: این کمیته باید با برگزاری جلسات متعدد و با بهره گیری از نظرات کارشناسان و فعالین این حوزه نقش راهبردی و تعیین سیاستگذاری را در حوزه های مختلف مرتبط با مساجد ایفا نماید.

دهشیری با اشاره به وجود برخی اختلافات بین ائمه جماعات و متولیان مساجد، اظهار کرد: نیاز است که پرونده کامل شناختی از هر روحانی و همچنین ویژگی های خاص هر محل در سازمان تبلیغات ایجاد و با توجه به شناخت ایجاد شده برای محلات، امام جماعت متناسب با شرایط و وضعیت مناطق انتخاب شود.

وی افزود: به روز بودن ائمه جماعات در حوزه های مختلف، تغذیه علمی و فرهنگی، توجه ویژه به حفظ شأن طلبگی و جایگاه روحانیت در بین مردم، نظارت و رصد و ارزیابی فعالیت های روحانیون، آموزش مهارت های ارتباطی از جمله موضوعاتی است که می تواند در این کمیته مورد توجه قرار گرفته و سیاستگذاری و برای آن برنامه عملیاتی طراحی شود. 

دهشیری بر لزوم توجه ائمه جماعات به بحث پاسخگویی به شبهات تأکید کرد و گفت: ائمه جماعات در حوزه پاسخگویی به شبهات اهتمام جدی داشته باشند و با استدلال عقلی منطبق بر آموزه های دینی پاسخگوی شبهات نوجوانان و جوانان در مساجد محلات باشند.

وی در تبیین اقدامات صورت گرفته در مجموعه دستگاه قضا استان، گفت: استفاده از ظرفیت جوانان در پست های مدیریتی مجموعه دادگستری استان با این شعار که «نوکری مردم ولایتمدار افتخار برای مجموعه دستگاه قضا است» صورت گرفته است.

مدیر کل دادگستری استان یزد،احیاء آرمان های انقلاب و امامین انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف دستگاه قضا دانست و افزود: در این راستا مبارزه با فساد با محوریت دانه درشت ها در اولویت کار دستگاه قضاست.

دهشیری گفت: مجموعه قضا استان جهت رسیدگی به کار مردم پشت میز نشینی را رها کرده و وارد میدان عمل شده که ورود به حوزه برخورد با دلالان و سودجویان حوزه زمین و مسکن نمونه ای از آن است.

وی در پایان ضمن تقدیر از رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان و هیئات استان به پاس برگزاری مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی در دهه اول محرم افزود: هیئات استان در این ایام شور حسینی را  در کنار شعور حسینی به نمایش گذاشتند و نقشه دشمن را در دو قطبی سازی جامعه با القای تقابل بین دین و علم و سلامت و معنویت خنثی نمودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8