شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 19, 2021
کد خبر: 918537
۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
امام جمعه همدان

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: تعبیری که در یکی و نیم سال گذشته بنده را آزار داده، همین تعبیر «آیت الله» بوده است، چرا که انسان خجالت می کشد شهید مدنی با آن شخصیت بزرگ تاکید داشتند که به من آیت الله نگویید و این مسئله حساس و مهمی است که امیدوارم این موضوع رعایت شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی پیش از ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت آیت الله مدنی (ره) در بیت این شهید برگزار شد اظهار داشت: صحبت درباره شهید مدنی از آنجایی که ایشان دارای شخصیتی با عظمت و بزرگ هستند، قطعا سخت است.

وی هدف از برگزاری مراسم تجلیل از شخصیت های بزرگ را صرفاً تجلیل از آن شخص ندانست و گفت: این جلسات برای آن است که محصولات و نتایجی را برای انسان های زنده به بار بیاورد و ارزش هایی که آن شخصیت به آن معتقد بوده احیا شود.

امام جمعه همدان با قدردانی از زنده نگه داشتن نام شهید مدنی توسط مردم همدان خاطر نشان کرد: در اینگونه مراسم ها باید ببینیم که شهید مدنی به چه چیزی هایی وفادار بوده و دارای چه ویژگی‌هایی بوده که با گذشت سال ها، هنوز هم نامشان ماندگار است و راه رسمشان ادامه دارد.

وی راز ماندگاری این بزرگان را ارزش هایی دانست که به آن اعتقاد داشته و عمل کردند و گفت: شهید مدنی دارای جایگاه علمی بالایی بود و حتی به درجه اجتهاد نیز رسیده بودند اما به دلیل تواضعی که در وجود ایشان بود به مردم می‌گفتند که به من آیت‌الله نگویید.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه گاهی مسائل سیاسی باعث می شود تا هر تعبیری را برای اشخاص به کار ببریم، گفت: تعبیری که در یکی و نیم سال گذشته بنده را آزار داده، همین تعبیر «آیت الله» بوده است، چرا که گاهی انسان خجالت می کشد شهید مدنی با آن شخصیت بزرگ تاکید دارند که به من آیت الله نگویید و این مساله حساس و مهمی است که امیدوارم این موضوع رعایت شود.

وی مجاهدت را از دیگر ویژگی های شهید مدنی عنوان کرد و گفت: شهید مدنی با وجودی که در حدود ۵۰ سال سن داشت باز هم دست از مجاهدت و تبلیغ اسلام برنداشتند و در این عرصه همانند عمل به وظیفه خود را مهم می دانست.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با تاکید بر موفقیت شهید مدنی در عرصه اخلاق، گفت: این جمله زیبا از شهید مدنی به یادگار مانده است که " مادامی که بت نفس در وجود انسان حاکم است، انسان نمی تواند به خدا برسد" و این یعنی کسی که تحت هواهای نفسانی خود قرار دارد و درگیر خودش است، این درگیری اجازه نمی دهد که او به خداوند برسد.  

وی با اشاره به اینکه در وجود انسان مدام جنگ جنود عقل با جنود جهل را شاهد هستیم، مطرح کرد: هر حرکتی که ار انسان رخ می دهد نشان دهنده پیروزی یکی از این جنود است.

امام جمعه همدان، امثال امام خمینی ها، شهید مدنی ها و شهید سلیمانی ها را برنده این میدان نامید و مطرح کرد: مظهر و تجسم کسی که در این میدان نیر دچار غفلت شود می توان در رئیس جمهور فرانسه و آمریکا مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه شهید مدنی وجود دو عنصر را نگه دارنده انقلاب برشمرد و گفت: تا زمانی که مردم آگاهی و یا به تعبیر حضرت آقا بصیرت داشته باشند بر سر این جامعه نمی توان کلاه گذاشت و جریان تحریف در آن جایی ندارد.

نماینده ولی فقیه در همدان تصریح کرد: دومین موضوع نگاه دارنده انقلاب در بیان شهید مدنی، وجود رهبری و اطاعت از امام است و لذا تبعیت ایشان از امام (ره) در سیره زندگی خود بسیار قابل‌تأمل است به‌گونه‌ای که محو در امام و ولایت بودند.

وی در پایان سخت‌ترین امتحانی که از انسان گرفته می‌شود را امتحان تبعیت از ولایت دانست و خاطر نشان کرد: شهید مدنی با آن شخصیت ممتاز و جایگاه والای خود توانست از این امتحان سربلند بیرون بیاید و ما نیز باید مراقب باشیم که از این امتحان سربلند بیرون بیاییم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8