دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ | Oct 26, 2020
نوروزی

حوزه/ از تلاش های حجت الاسلام و المسلمین پوررضا در نهاد نمایندگی دانشگاه قم تقدیر شد و حجت الاسلام و المسلمین نوروزی به عنوان مسئول جدید نهاد در دانشگاه معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه امروز مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد دانشگاه های کشور برگزار شد.
در این مراسم از تلاش های حجت الاسلام و المسلمین پوررضا در نهاد نمایندگی دانشگاه قم تقدیر شد و حجت الاسلام و المسلمین نوروزی به عنوان مسئول جدید نهاد در دانشگاه معرفی شد.
حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور عنوان کرد: رسالت نظام اسلامی، روحانیت، نهاد و هر فرد مومن مجاهد حاضر در صحنه منفک از یکدیگر نیست هر چند قالب ها متفاوت باشد لکن همه در راستای رسالت انبیاء یعنی همراه کردن مردم و ارائه آیات الهی و تزکیه و تعلیم آنها است، رسالت اجتماعی انبیاء در مرحله بعد برائت از طاغوت و عبادت خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه آنچه امروزه در نظام علمی کشور شاهد هستیم با آنچه مورد انتظار است تفاوت دارد، ادامه داد: واقعیت اینست که دانشگاه محصول تولید شده در بستر غرب بوده که وارد کشور ما شده است لذا تحولات آن نیز منطبق با هر آنچه در محل تولدش بوده هست.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه جایی باید سیر تبعیت شکسته شود و ضمن آموختن از داشته های غرب، تقلید دائمی نشود، افزود: در سند دانشگاه اسلامی مهمترین بخش اسلامی شدن دانشگاه حوزه آموزش، پژوهش و مدیریت دانشگاه است و مقوله فرهنگی تنها یکی از این چهار حوزه است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی تصریح کرد: در نهاد نباید رسالت را فقط در فعالیت فرهنگی دید، مسئولان نهاد در حوزه هایی که متصدی و مجری و عنصر فعال وجود دارد کمتر و در حوزه‌هایی که بی متصدی مانده بیشتر وقت و انرژی بگذارند.
گفتنی است: در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین پوررضا ضمن ارائه گزارشی از سال‌های فعالیت در دفتر نهاد رهبری دانشگاه قم عنوان کرد: امروز دشمن هدف تهاجم خود را اساتید دانشگاه قرار داده است و با توجه به جایگاه قم حساسیت در این عرصه بسیار بالاتر است لذا ما امروز در یک جنگ تمام عیار علمی و فرهنگی در سنگر دانشگاه هستیم و باید با برنامه‌های دقیق و ظریف برای مقابله با این هجمه ورود کنیم.

خاطرنشان می شود: حجت الاسلام و المسلمین نوروزی پیش از این مسئولیت معاونت فرهنگی دانشگاه قم را بر عهده داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8