دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | Nov 30, 2020
عراق

حوزه/ سازمان اطلاعاتی عراق از دستگیری سرکرده گروهک تروریستی داعش که مسئول عملیات ترور و ربایش در استان دیالی شرق عراق بود، خبر داد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»،سازمان اطلاعاتی عراق از دستگیری سرکرده گروهک تروریستی داعش که مسئول عملیات ترور و ربایش در استان دیالی شرق عراق بود، خبر داد.

این سازمان اطلاعاتی وابسته به نخست وزیر عراق گفت: بنابر اعترافات تروریست هایی که پیشتر بازداشت شده اند، توانستیم یک سرکرده داعش را در منطقه العظیم در استان دیالی دستگیر کنیم.

این سازمان افزود: فرد دستگیر شده که کنیه اش "ابو طه البکری" است، از سال ۲۰۱۷ مسئول عملیات ربایش و ترور نیرو های امنیتی و شهروندان بوده است. او به اتهام تروریسم و وابستگی به گروهک های تروریستی داعش تحت تعقیب بوده که در بازجویی اولیه به مسئولیت خود در تعدادی از عملیات تروریستی اعتراف کرده است.

 از آغاز سال جاری میلادی، نیرو های عراقی عملیات گسترده ای را در تعقیب باقی مانده های داعش آغاز کرده که این عملیات با افزایش و تشدید حملات ستیزه جویان که گمان می شود وابسته به داعش باشند، همزمان شده است و این حملات بیشتر در "مثلث مرگ" بین استان های کرکوک، صلاح الدین و دیالی انجام می گیرد.

با وجود اینکه عراق در سال ۲۰۱۷ پیروزی بر داعش و باز پس گیری تمامی اراضی را اعلام کرده، امّا همچنان این گروهک تروریستی به صورت هسته های پنهان در مناطق وسیعی از عراق مخفی هستند و هر از گاهی حملاتی را صورت می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8