پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 29, 2021
محفل قرآنی

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین بهرامی از برگزاری اولیـن محفـل قـرآنـی مجـازی با سخنـرانی مفسر قرآن و مدیر حوزه های علمیه خواهران خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا بهرامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در اصفهان، از برگزاری اولیـن محفـل قرآنی خبر داد و گفت: این برنامه به صورت مجازی و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور، مفسر قرآن و مدیر حوزه های علمیه خواهران ساعت ۹ روز یکشنبه ۱۱ آبان برگزار می شود.

وی ادامه داد: در استان اصفهان ۷۸۹ بانوی طلبه و دانش آموخته قرآن پژوه مشغول به فعالیت می باشند که از این تعداد ۱۴۰ نفر حافظ کل و ۵۷ نفر حافظ نصف قرآن کریم می باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان با بیان اینکه بانوان در عرصه های دیگر قرآن خوش درخشیده اند، گفت: تعداد ۲۲۹  نفر از بانوان طلبه به عنوان مربیان تجوید و روانخوانی در سطح استان، تعداد ۲۲۲ نفر به عنوان مربی تفسیر در مراکز فرهنگی و مدارس علمیه و تعداد  ۲۴ نفر در مراکز فرهنگی استان مشغول به تدریس و فعالیت در زمینه صوت و لحن قرآن کریم هستند.

وی یکی از عرصه های فعالیت قرآن پژوهان طلبه را  عرصه پژوهش و انتشار مقالات قرآنی بیان کرد و گفت: از تعداد ۱۷۷ نفر طلبه  پژوهشگر قرآنی در استان اصفهان، ۸۱ مقاله قرآنی تاکنون به چاپ رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ادامه داد: ۱۰۹ نفر از بانوان طلبه در مؤسسات قرآنی سطح استان اصفهان مشغول به فعالیت در قالب مدیریت مؤسسات، مراکز قرآنی و تربیت حافظ است.

وی اظهار کرد: بانوان طلبه استان، حائز ۱۰۰ رتبه برتر در مسابقات قرآنی کشوری شده اند و در این مسابقات بسیار خوش درخشیده اند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان یادآور شد: این محفل قرآنی با توجه به شرایط جامعه و وجود ویروس کرونا به صورت مجازی و برخط به نشانی live.whc.ir ساعت ۹ روز یکشنبه ۱۱ آبان برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8