سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ |۲۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 3, 2021
محمد باقر خزائیلی

حوزه/ دبیر اجرایی کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر از پذیرش ۱۰۰ چکیده مقاله و ۳۰ اصل مقاله خبر داد.

دکتر محمد باقر خزائیلی امروز پنج شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر که در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه  برگزار می شود گفت: طرح همایش در سال ۹۷ مصوب شده و ۱۵ پیش نشست تخصصی در این حوزه برگزار شده است.

وی با اعلام اینکه در مدت کوتاه فراخوان بیش از ۱۰۰ مقاله پذیرش که از این چکیده مقاله ها ۷۴ پذیرش  شد گفت: از این تعداد ۳۰ اصل مقاله پذیرش شده و به چاپ رسیده و در سایت رسمی دبیرخانه بارگذاری هم شده است.

دبیر اجرایی کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر از انتشار ویژه نامه سیره پژوهشی با موضوع مربوط به کنفرانس خبرداد و گفت: خوشبختانه مجوزهای لازم و بین المللی برای کنفرانس دریافت شده است.

در ادامه این نشست، معاون پژوهش پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اعلام این خبر که مجوز دائمی تاسیس دبیرخانه همایش های بین المللی را دریافت کردیم گفت: برای سال  ۹۹ حداقل ۴ همایش مهم بین المللی را برگزار خواهیم کرد.

دکتر مجید کافی با تاکید براینکه باید دستاوردهای پژوهشی کنفرانس ها به صورت دقیق و ملموس دریافت شود گفت: معمولا دستاوردهای پژوهشی به صورت مکتوب و شفاهی باید در اختیار پژوهشگران و دانش پذیران قرار بگیرد

وی با بیان اینکه هدف پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ارایه دستاوردهای پژوهشی خود به دیگران و دریافت تجربیات سایرین به ویژه اندیشمندان بین المللی است گفت: برای همین لازم است کنفرانس های بین المللی به هدف مهم و استراتژیک غنابخشی به دستاوردهای نظری و محتوایی دست پیدا کنند

کافی با تاکید براینکه نباید صرف برگزاری یک کنفرانس را هدف غایی خود قرار دهیم گفت: خوشبختانه پژوهشگاه به تجربه مهم و بزرگ برگزاری همایش بین المللی در شرایط کرونا دست پیدا کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8