یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ | Jan 17, 2021
حمایت از گرسنگان جامعه توسط داوطلبان مسجد روچدیل  

حوزه/ اعضای مسجد جامع جلالیه در روچدیل، یکی از شهرهای منچستر، برای جمع آوری مواد غذایی برای نیازمندان و توزیع آن‌ها در بانک‌های غذایی و مردم داوطلب شدند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از inyourarea، مسجد روچدیل؛ یکی از شهرهای منچستر بزرگ در شمال غرب انگلستان از افراد گرسنه حمایت می‌کند.

گروهی از داوطلبان از مسجد  روچدیل در حال جمع آوری مواد غذایی برای توزیع در بانک‌های مواد غذایی هستند تا اطمینان حاصل کنند در دوران شیوع ویروس کرونا، هیچ کس گرسنه باقی نماند.

بیش از ۱۰۰ خانواده ، از جمله تقریباً ۸۰ دانشجو از آکادمی اسلامی روچدیل، در برنامه غذارسانی شرکت می‌کنند که توسط مسجد جامع جلالیه ترتیب داده شده است. جمع آوری موادغذایی از ۱۸ نوامبر آغاز شده و تا ۶ دسامبر ادامه خواهد داشت. داوطلبان مسجد سپس غذا را در بانک‌های محلی غذا تحویل خواهند داد.

جوهل میاه ۲۵ ساله یکی از فعالان مسلمان می‌گوید: از زمان تعطیلی‌ها در ماه مارس، ما یک سرویس پشتیبانی ویروس کرونا ایجاد کرده‌ایم. شماره تماس‌هایی داده‌ایم تا اگر کسی به کمک نیاز داشته باشد با ما تماس بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: در اوج شیوع کرونا تعدادی از افراد که به غذا نیاز داشتند با ما تماس گرفتند. این باعث شد به فکر بیافتیم که تا چه اندازه مردم در وضعیت نامساعد بسر می‌برند.

 میاه گفت: اکنون ۸ ماه گذشته و مشخص است که اوضاع تا چه اندازه بد است. افراد زیادی هستند که تلاش دارند غذا برای خانواده‌هایشان فراهم کنند.

به گفته وی این مسجد همچنین پول نقد از مردم جمع آوری می‌کند و یک سرویس حمل و نقل مواد غذایی به نقاط دور نیز در نظر گرفته شده است. به گفته وی ابتدا همه مواد غذایی در مسجد جمع آوری و بسته بندی می‌شوند و سپس به مراکز مشخص تحویل داده خواهند شد.

وی افزود: با توجه به بیماری همه‌گیر کنونی ، افزایش بیکاری زیادی رخ داده است که متأسفانه به این معنی است که تقاضا در بانک‌های مواد غذایی در شهر ما نیز افزایش یافته است.

در بیانیه مسجد آمده است:  "کسی مومن نیست که شکمش پر شود در حالی که همسایه در کنارش گرسنه است".  حضرت محمد (ص)

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8