یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 24, 2021
تصاویر/ مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در مسجد اعظم قم - حجت الاسلام و المسلمین عزیزالله رزاقی

حوزه/ استاد حوزه علیمه قم گفت: مرحوم آیت الله یزدی هرگز در راه پیمودن مسیر انقلاب متزلزل و سست نشد و زمانی که مسئله‌ای را تشخیص می‌داد بدون شک و تردید عمل می‌کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عزیزالله رزاقی طی سخنانی در مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت‌الله یزدی که در حرم مطهر برگزار و از بستر فضای مجازی پخش شد، اظهار کرد: با توجه به پیامی که مقام معظم رهبری در رحلت این عالم داشتند نکاتی را بیان فرمودند و نخستین نکته این پیام تعبیر به عالم مجاهد و عالم به علم دین است یعنی علمی که در قرآن به‌عنوان فلسفه خلقت و عالم تکوین مطرح است.

وی افزود: علمی که در فرهنگ دین سیمای حیات مورد توجه اسلام است و حیات علمی و زندگی عالمانه موردتوجه فرهنگ قرآن است چراکه حیات حقیقی همان حیات علمی قرآنی است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: درک عمق عالم هستی به‌وسیله علم قرآنی برای یک عالم حقیقی کسب می‌شود و انسان عالم حقیقی به درجه‌ای می‌رسد که می‌تواند بعضی از حقایق را درک کند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رزاقی تأکید کرد: عالمی که به حقایق هستی دست پیدا کند به‌غیراز خدا چیز دیگری را مشاهده نمی‌کند و از غیر خدا هراسی نخواهد داشت چراکه عالم دینی حقیقی تکیه‌ای به نام خداوند پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: این شخصیت بزرگوار در یک خانواده روحانی به دنیا آمد و جد و پدر بزرگوارشان به‌عنوان یک شخصیت علمی و معنوی مشهور هستند و شاگردی این مرحوم نزد علما و بزرگان برگ زرین دیگری از زندگی بابرکت این عالم مجاهد است.

استاد حوزه علمیه در ادامه افزود: یادگارهای علمی مرحوم آیت الله یزدی به زبان عربی و فارسی یکی از ابعاد وجودی ایشان است و نکته مهم دیگری که در پیام مقام معظم رهبری قیدشده، مبارزه با طاغوت توسط این مرحوم است.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با طاغوت برای رشد معنوی انسان بسیار مهم است و ایشان قبل از پیروزی انقلاب با حضور در سنگرهای مختلف تبلیغ و افشاگری از طریق منبر توانست مردم را با ارکان حقیقی دین آشنا سازد که توسط ساواک ممنوع المنبر شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رزاقی تأکید کرد: رژیم شاهنشاهی تحمل این افشاگری‌ها را نداشت به همین خاطر از سوی حکومت طاغوت آیت الله یزدی به تبعید و زندان محکوم شد.

استاد حوزه علمیه اظهار کرد: سومین نکته در پیام مقام معظم رهبری، حضور پیوسته و همیشگی مرحوم آیت‌الله یزدی در عرصه‌های مختلف انقلاب است که هیچ‌گاه از مبارزات خود عقب‌نشینی نکرد و تا آخرین لحظه دچار شک و تردید نشده و ثابت‌قدم ماند.

وی یادآور شد: مرحوم آیت‌الله یزدی انسانی بسیار خلیق و متواضع بود و گوش شنوا برای سخنان مراجعین داشت و متواضعانه با دیگران برخورد می کرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رزاقی تأکید کرد: مرحوم آیت الله یزدی هرگز درراه پیمودن مسیر انقلاب متزلزل و سست نشد و زمانی که مسئله‌ای را تشخیص می‌داد بدون شک و تردید عمل می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: این‌گونه منش و روش می‌تواند برای ما یک درس باشد که باید در مسیر دین‌داری ثابت‌قدم باشیم و با صبر و استقامت مسیر دین را طی کنیم.

استاد حوزه علمیه افزود: چهارمین نکته پیام مقام رهبری، اشتغال مرحوم آیت‌الله یزدی به مسئولیت‌ها برای خدمت به مردم بود به‌گونه‌ای که با حضور خودشان در ریاست قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، کمیته بازنگری قانون اساسی، شورای نگهبان، جامعه مدرسین و….همگی در راستای خدمت و روشنگری جامعه حرکت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8