شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 6, 2021
 پرونده مهاجم مسجد کبک به دیوان عالی کانادا فرستاد می‌شود

حوزه/ در حالی که عامل حمله به مرکز اسلامی کبک در سال ۲۰۱۷ و کشته شدن ۶ نمازگزار مسلمان می‌تواند پس از گذراندن ۲۵ سال  برای آزادی مشروط درخواست دهد، دادستان کل کانادا پرونده را به دیوان عالی می‌فرستد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از cbc، دادستانی کراون و کل استان کبک در کانادا در حال تلاش برای تغییر حکم صادر شده برای متهم پرونده کشتار مسلمانان در مسجد می‌باشند.

در سال ۲۰۱۹ ، الکساندر بیسونت به دلیل حمله به مرکز اسلامی کبک در ۲۰۱۷ و به قتل رساندن ۶ نمازگزار مسلمان در این مسجد به حبس ابد بدون داشتن احتمال آزادی مشروط پس از ۴۰ سال محکوم شد. با این حال در نوامبر سال گذشته ، پس از آنکه دادگاه تجدیدنظر کبک ، حکم اصلی را «بی رحمانه و غیرمعمول» توصیف کرد، به اتفاق آرا به نفع  احتمال آزادی مشروط پس از ۲۵ سال حکم داد.

محکومیت تیرانداز مسجد کبک در حالی کاهش یافته است که دادگاه تجدید نظر حکم حبس ابد متوالی را مغایر با قانون اساسی دانسته است.

در نتیجه دادستان کل و دادستانی کراون در بیانیه‌ای مشترک که روز جمعه منتشر شد ، از فرستادن این پرونده به دیوان عالی کشور برای رای دادگاه تجدیدنظر  خبر دادند.

درخواست رسیدگی به پرونده توسط دیوان عالی کشور ، حکم احتمالی در مورد برخی احکام دیگر نیز ممکن است باز کند. جرارد دلتل ، نماینده محافظه کار و رهبر مجلس ، در توییتر رسیدگی به پرونده در دیوان عالی را تحسین کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8