سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 9, 2021
جلسه

حوزه/ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار رئیس جامعةالزهرا (س) از آمادگی بعثه مقام معظم رهبری برای راه‌اندازی کمیته دائمی خواهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه،  حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود مدنی بجستانی رئیس جامعةالزهرا علیهاالسلام به همراه شماری از معاونان خود با حضور در محل دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در قم با حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دیدار و گفتگو کرد.


سرپرست حجاج ایرانی در این دیدار با اشاره به تاریخچه فعالیت جامعه الزهرا (س) این مجموعه را در تربیت بانوان طلبه موفق دانست و تصریح کرد: امروز حضور بانوان تربیت شده جامعه الزهرا (س) در جامعه تاثیربسزایی دارد و همچنین در عرصه بین‌الملل نقش بانوان طلبه پررنگ است.


وی با بیان اینکه بانوان طلبه در بعثه مقام معظم رهبری به عنوان معینه در ایام عمره و حج تمتع فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: امروز کاروان‌های حج و عمره به بانوان طلبه فرهیخته نیاز دارد از این‌رو سطح همکاری‌ها با جامعه الزهرا (س) و حوزه علمیه خواهران افزایش خواهد یافت و برای افزایش سطح این همکاری‎ها در آینده نزدیک در بعثه مقام معظم رهبری کمیته دائمی بانوان را راه‌اندازی خواهیم کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، تاکید کرد: باتوجه به فعالیت‌های بعثه مقام معظم رهبری در حوزه بین‌الملل استفاده از بانوان طلبه جامعه‌الزهرا (س) در این حوزه بسیار مهم است و باید این ارتباطات در حوزه آموزش و پژوهش افزایش یابد و شاهد رشد این تعاملات باشیم.


وی به راه‌اندازی دو کارگروه آموزشی و پژوهشی در بعثه مقام معظم رهبری برای شناسایی و جذب بانوان طلبه نخبه اشاره کرد و گفت: این کارگروه‌ها با همکاری حوزه علمیه خواهران و جامعةالزهرا (س) برای شناسایی و جذب بانوان نخبه اقدام خواهد کرد. 


 براساس این گزارش، حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی رئیس جامعه الزهرا (س) نیز در این دیدار هم‌افزایی نهادهای فرهنگی همسو را بسیار مهم و ضروری دانست و گفت: هم‌اینک ۲۲ هزار طلبه ایرانی و دو هزار طلبه خارجی از ۵۲ کشور در این مجموعه تحصیل می‌کنند که به دلیل شیوع ویروس کرونا دروس طلاب به صورت مجازی برگزار می‌شود.


رئیس جامعه الزهرا (س) با اشاره به آمادگی این مجموعه برای افزایش سطح همکاری‌ها با بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: هم‌اینک ۱۶ نشریه داخلی، ۹ گروه پژوهشی  و سه پژوهشکده در پژوهشگاه جامعه الزهرا (س) فعالیت‌ می‌کنند که ظرفیت بسیار خوبی ایجاد شده و این فرصت می‌تواند در تعامل با بعثه مقام معظم رهبری بسیار تاثیرگذار باشد.


این گزارش حاکی است، در این جلسه که حجج الاسلام سیدحسین رکن‌الدینی معاون فرهنگی بعثه، محمدعلی اخویان، مدیر آموزش بعثه، محمدحسین خوشنویس معاون توسعه بعثه، علی‌اکبر ضیایی رئیس پژوهشکده حج، روزبه‌ برکت‌رضایی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در قم، محمدعلی سجودی معاون آموزش جامعه الزهرا، خانم وحیده حقانی، معاون پژوهشی جامعه الزهرا  خانم فاطمه رامشک سرپرست گروه علمی تبلیغ گرایش حج جامعه‌الزهرا (س) حضور داشتند، هر یک  از مسئولان دیدگاه‌های خود را برای افزایش سطح همکاری میان بعثه مقام معظم رهبری و جامعه الزهرا (س) ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8