دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 14, 2021
سعید اوحدی

حوزه/ معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، تأکید کرد: در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی ایران به برکت ایثار و فداکاری مردم از چنان عزتی برخوردار است که حتی در عرصه‌های علم و فناوری نیز هیمنه غربی‌ها را به چالش کشیده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از کرج، سعید اوحدی، روز چهارشنبه ۲۲ بهمن در مراسم راهپیمایی خودرویی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کرج با بیان اینکه شهدا و ایثارگران صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند، افزود: شکوه و عظمت حضور مردم در جشن پیروزی انقلاب علی‌رغم تمام محدودیت‌ها نشان‌دهنده بصیرت و درک ملت از شرایط خاص و پیچیدگی‌ها است. در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی ایران به برکت ایثار و فداکاری مردم از چنان عزتی برخوردار است که حتی در عرصه‌های علم و فناوری نیز هیمنه غربی‌ها را به چالش کشیده است.

وی با بیان اینکه شهادت شهدای مدافع سلامت در سخت‌ترین شرایط صفحات زرین جدیدی را در تاریخ انقلاب شکل داد، اظهار داشت: استکبار ناجوانمردانه‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت مظلوم ایران تحمیل کرد ولی این ملت بزرگ ایران است که همچنان با قدرت در صحنه حضور دارد و از ارزش‌ها دفاع می‌کند.

معاون رئیس جمهور افزود: حضرت علی(ع) می‌فرمایند «گذر در تاریخ همچون چراغ فروزانی برای تقویت بصیرت مردم برای رسیدن به کمال است». اگر ما نیز امروز در مراسم سالگرد ۲۲ بهمن حضور داریم می‌خواهیم ببینیم که راز و رمز ایستادگی و پیروزی ملت بزرگ ایران چه بوده است و چه عاملی باعث شد شهدا، جانبازان و آزادگان بزرگترین حماسه‌ها را خلق کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به شرایط پیش از انقلاب اسلامی گفت: زمانی دنیا بین دو ابرقدرت شرق و غرب تقسیم شد و همه کشورها به یکی از این دو قطب وابسته بود، تنها استثنایی که در این بین به وجود آمد و این معادله را بر هم ریخت انقلاب اسلامی ایران بود. این مسیر با عظمت با رهبری امام خمینی(ره) و شهدا، ایثارگران و مردم ایران طی شد و به نتیجه رسید. رییس جمهور آمریکا در سال ۱۳۵۶ به ایران سفر کرد و اعلام کرد که ایران جزیره ثبات و آرامش است، اما این ادعا یک سال هم به طول نینجامید و اقیانوس خروشانی از عظمت و اراده ملت تمام این تصورات را نابود کرد.

اوحدی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز استکبار جهانی تصور می‌کرد می‌تواند با نیروهایی که در ایران دارد انقلاب را به انحراف بکشاند، اما با تسخیر لانه جاسوسی که به فرمایش امام(ره) انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود این نقشه‌ها نیز ناکام ماند. زمانی که استکبار جهانی این واقعیت را باور کرد که نمی‌تواند با شیوه‌های داخلی ملت ایران را به زانو در بیاورد، جنگ تحمیلی ظالمانه‌ای را بر مردم ما تحمیل کرد. ۸ سال دفاع مقدس شاهد حضور جوانانی بود که با عزم و اراده و بیعت با رهبر و ارزش‌ها از همه چیز مایه گذاشتند تا عزت کشورمان حفظ شود.

وی تصریح کرد: نهال تازه انقلاب اسلامی بعد از ۸ سال دفاع مقدس به برکت خون پاک شهدا و ایثارگران به درختی تنومند تبدیل شد که تبلور وعده‌های خداوند بود. امروز ریشه‌های این درخت تنومند در منطقه خاورمیانه ریشه دوانده و باعث وحدت و همبستگی شده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه پس از دوران دفاع مقدس دروازه‌های پیشرفت و توسعه در عرصه‌های مختلف کشور گشوده شد افزود: پس از دفاع مقدس شاهد رشد گرایش به اسلام در تمام کشورها بودیم و مردم مظلوم در سراسر دنیا با تأسی از انقلاب اسلامی به دنبال احقاق حقوق خود برآمدند. بر همین اساس بود که استکبار توطئه دیگری را رقم زد و با تأسیس گروه‌های تندرو مانند داعش سعی در ضربه زدن به انقلاب اسلامی کرد. ۲۶ کشور ائتلاف کردند و بخش زیادی از کشور سوریه را اشغال کردند تا به خیال خود اثری از ارزش‌های اسلامی باقی نگذارند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اگر در این ایام حماسه مدافعان حرم، فاطمیون، حیدریون و زینبیون به فرماندهی سیدالشهدای محور مقاومت سردار شهید سلیمانی نبود امروز در شهرهای کشورمان با داعش روبرو بودیم و جشن پیروزی انقلاب اسلامی در واقع گرامی داشت تمام این عزیزان است. حاج قاسم سلیمانی عصاره تمام فرماندهان و ارزش‌های انقلابی بود و مقام معظم رهبری نیز در همین راستا از «مکتب سلیمانی» یاد کردند.

اوحدی با اشاره به توانایی‌های نظامی کشورمان گفت: زمانی مردم بی‌دفاع کشورمان زیر بمباران دشمنان بودند اما امروز به برکت قدرت بازدارنده نظامی اجازه چنین اتفاقی را به هیچ دشمنی نمی‌دهیم. در سایر عرصه‌ها نیز شاهد چنین قدرتی هستیم و پیشرفت‌های روز به روز در عرصه‌های گوناگون شاهد این مسئله است.

وی در انتها گفت: مکتب سلیمانی و فرهنگ ایثار و شهادت چراغی پرنور و فروزان برای یافتن مسیر و رسیدن به بستر تمدن بزرگ اسلامی خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8