سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 11, 2021
امیر حاتمی

حوزه/ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز با توجه به تلاش‌های صورت گرفته، خواست ما در حوزه استقلال دفاعی به صورت صد درصد محقق شده است و دشمن آن را بر نمی‌تابد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از زنجان، امیر حاتمی، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کرد ضربه‌های محکم‌تری به کشورمان وارد کند، اظهار داشت: با همه دشمنی‌ها، ایران توانست از سختی‌ها عبور کند و بار دیگر این دشمن بود که شکست را تجربه کرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن با نقشه به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی تلاش می‌کرد امنیت منطقه را خدشه‌دار کند، افزود: مردم با حضور خود در صحنه ثابت کردند اتحاد و همدلی‌اشان موجب یاس و شکست دشمن خواهد بود.

امیر حاتمی با اشاره به اینکه خواست مردم در حوزه استقلال و دفاع به صورت صددرصدی محقق شده است، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته پس از استقلال دفاعی به زودی به استقلال کامل اقتصادی خواهیم رسید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین به افتتاح پنج طرح بزرگ صنعتی در استان اشاره کرد و اضافه کرد: افتتاح این طرح‌ها نشان از محقق شدن جهش تولید در استان زنجان است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسیر خود را درست و صحیح تعیین کرده است، تصریح کرد: استقلال خواهی آرمان بزرگ ملت ایران است و برای تحقق کامل آن باید ایستادگی و مقاومت کرد.

امیر حاتمی اظهار داشت: کشور در دوران جنگ تحمیلی که شرق و غرب علیه آن متحد شده بودند در برابر نظام سلطه ایستادگی و مقاومت کرد، نتیجه آن ایستادگی، اقتدار و امنیت کاملی است که امروز ایران اسلامی و مردم از آن برخوردار هستند.

امیر حاتمی ادامه داد: ریشه‌های انقلاب اسلامی با خون شهدای مدافع حرم، شهدای ارتش، سپاه، صنعت دفاعی و دانشمندان هسته‌ای مستحکم شده است، همه این‌ها هزینه‌های ملت و نظام اسلامی برای حفظ دستاوردها و حرکت در مسیر خود کفایی است.

وزیر دفاع تصریح کرد: خون‌های بسیاری در راه اعتلای امنیت جمهوری اسلامی ریخته شده است، با تبعیت و اجرای تدابیر نورانی و حکیمانه فرمانده معظم کل قواحضرت امام خامنه‌ای مسیر قدرتمند شدن و افزایش روز افزون بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را با تمام توان دنبال خواهیم کرد.

امیر حاتمی اظهار داشت: با اینکه ویروس کرونا شرایط ویژه‌ای را بر کشور تحمیل کرد و مانع از برگزاری مراسم و آیین ۲۲ بهمن همچون سال‌های قبل شد، اما مردم در نقطه نقطه کشور با حضور پرشور خود در رژه خودرویی بار دیگر نشان دادند که پای آرمان‌های انقلاب هستند و برگ زرین دیگری در تاریخ کشور به ثبت رساندند.

وی با ابراز خرسندی از اینکه یک اتفاق بسیار مبارکی در کشور رخ داد و باز هم پیروزی در مقابل دشمن نصیب ایران شد، تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کردند در این شرایط ضربه نهایی به کشور بزنند و تمام اقدامات را صرفا به این دلیل که یک اقدام کوچکی کرده باشند انجام ندادند، آن‌ها در تمام امور حداکثر فشار و جنایتکارانه‌ترین اقدامات را انجام دادند به طوری که در سال‌های گذشته شاهد حضور یک تروریسم سازمان‌یافته در منطقه بودیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه این تروریسم آنچنان پشتیبانی شد که بخش عظیمی از سوریه و عراق را در اختیار گرفت، گفت: تلاش کشورهای مجموعه محور مقاومت سبب شکست این تروریسم شد. اما اوج بغض و کینه دشمن زمانی مشخص شد که با ترتیبی خاص شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند و تیم تروریستی مسئولیت آن را بر عهده گرفت، با اینکه تلاش کردند این اقدام را توجیه کنند، اما هیچ کس در دنیا آن را نپذیرفت.

وی با اشاره به اینکه تشریح با شکوه و عظیم شهید سلیمانی و همراهانش در ایران و بسیاری از نقاط دنیا رخ داد، اضافه کرد: هیچ کس نپذیرفت که این اقدام ذره‌ای عقلانیت داشته است و همه به اتفاق آن را محکوم کردند.

امیر حاتمی ادامه داد: دشمن در کنار این اقدام به فشار حداکثری نیز افزود و در حوزه اقتصادی فشار را بیش از پیش کرد که حقیقتا در این دو سال اخیر این فشار تبدیل به جنگ اقتصادی شد و تلاش کرد همه روزنه‌های اقتصادی کشور را ببندد و کشور را با مشکلات مواجه کند، اما امروز در جایی قرار داریم که با پیروزی از این موضوع عبور کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه هدف این جنگ اقتصادی دشمن عمدتا مردم بود، اضافه کرد: مردم دائما شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی سر داده‌اند و در این ۴۲ سال پای آن ایستادند انقلابی که برای آن هزاران شهید، جانباز آزاده تقدیم شده و خانواده‌هایی با مشکلات زیادی مواجه شده، اما صبورانه در مقابل آن ایستاده‌اند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در این استان در طول یک سال اخیر تصریح کرد: پنج پروژه بزرگ که پنج‌شنبه‌های افتتاح در این استان افتتاح شد جای بسی افتخار دارد چراکه انتخاب و افتتاح این پروژه‌ها با سختی‌هایی همراه است.

وی افزود: تکمیل زنجیره تولید فولاد و پوشاک در استان انجام شده که اقدامی بسیار ارزشمند است و این امر کاملا در راستای شعار جهش تولید بوده که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید داشته‌اند. این موضوع به وسیله بخش خصوصی انجام شده و این امر نیز بسیار ارزشمند است که بخش خصوصی به یک استان چنین اعتمادی داشته و سرمایه‌گذاری کلانی انجام داده است که این امر نشان دهنده بالا بودن امیدواری و یک مسیر روشن در استان است که می‌تواند همانند یک دومینوی بر عکس، مرتبا این کار تکرار شود که در نهایت می‌تواند سبب پیشرفت عالی استان شود.

امیر حاتمی اظهار داشت: تمام این امور در شرایطی انجام شده که با موضوع فشار حداکثری دشمن همراه است. رئیس جمهور ملعون با یک لجاجت و عناد غیر قابل وصفی تلاش کرد کشور ما را تحت فشار قرار دهد و به معنای واقعی جنگی را شروع کرد و تا لحظه آخر با تمام توان ادامه داد و امسال سال‌های پایانی آن را شاهد بودیم، اما به ثمر رسیدن این پنج طرح بزرگ در استان نشان دلسوزی، پیگیری، نظارت و توجه مسئولان به استان بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8