دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 12, 2021
کد خبر: 946672
۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
مراسم حرم

حوزه/ اعمال ام داوود امروز با قرائت قاریان مقدسی، دباغ و فروغی و همچنین نوای میثم مطیعی در حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها انجام شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، مراسم انجام اعمال ام داوود امروز نهم اسفند ماه همزمان با آخرین روز از ایام البیض و در سالروز رحلت حضرت زینب کبری سلام الله علیها در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد.

اعمال ام داوود رأس ساعت ۱۴:۳۰ با قرائت قاریان مقدسی، فروغی و دباغ آغاز و از ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه با مداحی میثم مطیعی دنبال شد؛ این مراسم با حضور مردم و رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی برگزار و از شبکه‌های سیما و شبکه های اجتماعی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها به نشانی astanqom@ نیز به صورت زنده پوشش داده شد.

در این مراسم در مجموع بیش از ۵ جزء قرآن شامل صد بار سوره حمد، صد بار سوره اخلاص، ده بار آیة الکرسی و سوره‌های انعام، بنی إسرائیل، کهف، لقمان، یس، صافات، سجده، شوری، دخان، فتح، واقعه، ملک، قلم، انشقاق و سوره‌های بعد از آن تا آخر قرآن هر کدام یک بار قرائت شد و دعای ام داوود پایان بخش این اعمال در عصر پانزدهمین روز ماه مبارک رجب بوده است.

در حدیثی از امام صادق علیه السلام درباره اهمیت اعمال ام داوود آمده است که خداوند درهای آسمان را برای آن باز می‌کند، فرشتگان به اجابت آن بشارت می‌دهند و پاداشی کمتر از بهشت ندارد و برخی از علمای مشهور شیعه چون شیخ طوسی، سید بن طاووس و علامه مجلسی گفته‌اند دعای ام‌داوود در رفع گرفتاری و برآورده ‌شدن خواسته‌ها و برداشتن ستم، مؤثر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8