دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 12, 2021
برای اولین بار یک گروه نژادپرست در استرالیا ممنوع شد

حوزه/ یک گروه نژادپرست مستقر در انگلیس که دیدگاه‌های راست افراطی نئونازیستی دارد، برای نخستین بار فعالیتش در استرالیا ممنوع شده و در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفته است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از  wionews، درحالی که هشدارها از گسترش گروه‌های راست‌افراطی در دنیا داده می‌شود برای نخستین بار یک گروه نئونازی مستقر در انگلستان، به عنوان یک گروه تروریستی در استرالیا ممنوع اعلام شد.

گروه لشگر سوننکریج، به فهرست ۲۷ سازمان منع شده فعلی در استرالیا پیوسته که تاکنون منحصراً گروه‌های جهادی یا تجزیه طلب مرتبط با خاورمیانه و آسیای میانه بودند. و این نخستین باری است که استرالیا یک گروه نئونازی حامی برتری نژادسفید را تروریسم اعلام می‌کند.

آژانس جاسوسی داخلی استرالیا بارها زنگ خطر را درباره تهدید فزاینده خشونت راست‌افراطی به صدا درآورده است. اما تاکنون دولت محافظه کار این کشور، تمایلی به اعلام رسمی هیچ سازمان نژادپرستی به عنوان گروه تروریستی نداشته است.

این اقدام به این معنی است که عضویت در  این گروه یا کمک مالی به این سازمان غیرقانونی خواهد بود.

پیتر داتون وزیر کشور استرالیا گفت که این گروه حضوری به خصوص در انگلیس دارد که ما نگران آن هستیم.

وی به خبرنگاران گفت: دسترسی آن‌ها به ذهن جوانان و استرالیایی‌ها در اینجا نگران کننده است.

مقامات اظهار داشتند که روند تعیین گروه در روزهای آینده تکمیل خواهد شد. این در حالی است که کارشناسان افراط گرایی در دانشگاه جورج واشنگتن مستقر در ایالات متحده، این گروه را شاخه ای کوچک از سازمانی بسیار بزرگ‌تر توصیف کرده‌اند.

این گروه در سال ۲۰۱۸ به دلیل  اینکه شاهزاده هری را به خاطر ازدواج با یک همسر آفریقایی-آمریکایی تهدید و به خیانت محکوم کرده بود مشهور شد و در ادامه این مسئله منجر به تحریم آن در انگلیس در فوریه ۲۰۲۰ گردید.

 در این میان حزب مخالف استرالیا انتقاد کرده که چرا این کشور چندین سازمان‌ بزرگتر و برجسته نژادپرست را رها کرده و این سازمان کوچک را در فهرست تروریسم قرار داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8