شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ |۱۷ صفر ۱۴۴۳ | Sep 25, 2021
سید محمد مهدی حسینی همدانی

حوزه/ امام جمعه کرج با بیان اینکه همه در صدد تشویق برای انتخابات پیش رو باشیم ، گفت: به افراد قدرت طلب و منفعت طلب فرصت ندهید.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از کرج، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه پانزدهم اسفندماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج، با اشاره به بیست و یکم اسفند سالروز عید مبعث  و آغاز رسالت پیامبر خاتم،بیان داشت: آنچه از قرآن کریم و روایات درباره بهترین ره آورد این واقعه عظیم بدست می آوریم این است که بعثت؛ انسان را بندگی غیر خدا و تبعیت از شیطان آزاد کرد.

پیامبران برای آزادی حقیقی مبعوث شدند

وی در ادامه با بیان اینکه آزادی حقیقی یعنی آزادی از هوای نفس،گفت: آزادی حقیقی، آزادی از زنجیرهای خودخواهی و تسویلات هوای نفس است. انبیاء الهی عموماً و رسول خدا به خصوص برای هدایت بشر به سمت توحید و آزاد کردن او از سرسپردگی به طاغوت، چه طاغوت بیرون و چه طاغوت درون، مبعوث شدند.

امام جمعه کرج با اشاره به اقدام اخیر آمریکا،بیان داشت: عملکرد آمریکای جهانخوار و اذناب پلیدش را در یک سال گذشته راجع به مردم کشورشان و سایر نقاط عالم ببینید. همین دیروز کاخ سفید سند امنیتی به نام راهنمای موقت راهبرد امنیت ملی را منتشر کرد که در آن بیان می کند رئیس جمهور جدید با دنیا چگونه تعامل دارد. چندبار نام ایران را برده و اتهام زده و ایران را موجب بی ثباتی منطقه نامیده و تهدید کرده و تاکید کرده اولویت ما حفظ امنیت رژیم صهیونیستی است.

تحت فشار و جنگ روانی اف ای تی اف را تصویب نکنید

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با خطاب قرار دادن اعضای شورای نگهبان،گفت: این را هم عرض کنم که اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام مواظب باشید در مساله اف ای تی اف با فشار و جنگ روانی موجود دچار اشتباه محاسباتی نشوید که خدای نکرده به ضرر منافع امروز و فردای مردم مطلبی را تصویب کنید.

وی در ادامه به بیان تفاوت های بعثت پیامبر خاتم و ظهور حضرت ولی عصر پرداخت و گفت: اول اینکه؛بعثت رسول خدا احتیاجی به مقدمه و زمینه سازی نداشت، بعد از بعثت شروع به فعالیت چهره به چهره کرد و با تلاش فراوان بعد از سیزده سال در مدینه حکومت تشکیل داد. اما درباره ی حضرت ولی عصر ارواحنا فداه قضیه فرق دارد. اینجا مردم وظیفه دارند که با بکار بستن دستورات، اول یار حضرت شوند تا زمینه ی ظهور فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه بیان داشت: دوم اینکه؛ در بعثت انبیاء پذیرش عمومی مردم به عنوان شرط نبوت لحاظ نشده است. لذا خدای تعالی انبیاء را در جامعه ای که کاملاً غافل بودند و کاملاً تحت سلطه ظالمان بودند مبعوث می کرد و آنان هم با آرامش جامعه را هدایت و یارانی جمع می کردند. امام برای ظهور امام زمان باید در مردم پذیرش و مطالبه عمومی بوجود بیاید. باید یارانی تربیت شوند و تبلیغ کنند و مردم را برای حاکمیت حضرت فراهم کنند.

دوران امامت امام کاظم علیه السلام بسیار سخت و حساس بود

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با اشاره به حساسیت و سخت بودن دوران امامت امام کاظم علیه السلام،گفت: امام علیه السلام بعد از شهادت پدر بزرگوارش، مدیریت دانشگاه بزرگ اسلامی که از زمان امام باقر و امام صادق علیهما السلام بنا شده بود و در حال گسترش هم بود و دانشجویانش مدارج بالای علمی را می گذراندند، را به عهده گرفت.

نقش مساجد در بیانیه گام دوم پر اهمیت است | یکی از وظایف مهم مساجد مقابله با شبیخون های فرهنگی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه و نقش مساجد پرداخت و گفت: همانطور که می دانید جایگاه، نقش و کارکرد مسجد در جامعه اسلامی بسیار بالاست. اگر همه ارکان و عواملی که در مسجد فعال هستند با وظائف تعریف شده اقدام لازم را داشته باشند، اتفاقات مبارکی در محله و منطقه ماموریت رخ خواهد داد که نمونه های عینی آن را در دوران پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس و اخیراً در بحث کمک مومنانه و مواسات همه دیدیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با مهم دانستن نقش مسجد و کانون های مساجد ،بیان داشت: قطعاً یکی از مهمترین وظائف، وظیفه مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمنان نظام اسلامی است. که بسیج و کانون مساجد و هر گروهی که در مسجد فعال هستند، می‏توانند در این زمینه و مقابله با جنگ نرم دشمن نقش آفرینی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با اشاره به نقش اصیل مساجد در بیانیه گام دوم،اظهار داشت: در گام دوم انقلاب باید به نقش اصیل مساجد در جامعه سازی و دولت سازی و تمدن سازی بیش از پیش اهمیت داده شود.متاسفانه تا امروز با اینکه تلاش های ارزشمندی صورت گرفته اما قسمت زیادی از کارکردهای مسجد به خصوص در بعد اجتماعی به خاطر عدم شناخت درست متولیان از جایگاه خطیر مسجد، ضعف مدیریت، ضعف سیاست گذاری، ضعف برنامه ریزی و موازی کاری های غیر مفید دستگاه های مدعی، روی زمین مانده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به اهمیت منابع طبیعی پرداخت و بیان داشت: همه شما اهمیت آب و خاک و فضای سبز را می دانید. دستورات دینی هم بر حفظ این منابع تاکید دارند. غرس درخت، نگهداری درخت تا زمان به ثمر نشستن، قطع درخت و امثال اینها در روایات فراوان گفته شده در روایت دارد قطع درخت باعث فرود آمدن عذاب می شود.

همه در صدد تشویق برای انتخابات پیش رو باشیم | به افراد قدرت طلب و منفعت طلب فرصت ندهید

خطیب نماز جمعه کرج با نزدیک شدن انتخابات و تاکید بر حضور مشارکت همه جانبه مردم در انتخابات،گفت:  همه در صدد تشویق هم باشیم برای شرکت در انتخابات آینده تا مشارکت حداکثری که دشمن شکن است و قدرت رئیس جمهور را بیشتر می کند شکل بگیرد و در توطئه دشمنان هم خنثی شود.

وی با لزوم دقت در انتخاب افراد در انتخابات پیش رو شوراها ،بیان داشت: در بحث شوراها دقت کنید افراد قدرت طلب و منفعت طلب را فرصت ندهید. در بیانات خودشان و اطرافیان و طرفداران و حامیانشان تا می توانید دقت کنید ببینید چه کسی از چه کسی حمایت می کند همین کافی است که رای بدهید و یا ندهید.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز با ناظر دانستن خدا بر اعمال افراد، اظهار داشت:معتمدین و ناظران و محققان و نظر دهندگان خدا را شاهد و ناظر بر اعمال خود ببینند و بدانند که کوچکترین چیزی در دستگاه الهی گم نمی شود و به حساب می آید. آنکه آخرت خودش را به خاطر دنیای دیگران خراب می کند خسران زده تر خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با اشاره به اینکه افراد انگیزه خودشان را برای شرکت در انتخابات قضاوت کنند ،گفت: باید نشست  بین خود و خدا بررسی کرد که انگیزه برای آمدن در عرصه چیست؟ آیا اگر موفق شدید می توانید در مقابل فشار دوستان و بستگان و اطرافیان بایستید و خلاف مرتکب نشوید؟ آیا می توانید طوری خودتان را حفظ کنید که جز مجرمان دوره بعد نباشید؟ و ده ها مورد دیگر؟ اگر با خودتان عادلانه به نتیجه رسیدید توکل کنید به خدا و وارد عرصه بشوید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8