پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 22, 2021
دختران

حوزه/ حرم مطهر بانوی کرامت با بهره‌مندی از فضای مجازی، احکام و معارف دینی را در قالب «بازی فرشته‌ها» به دختران نو مکلف آموزش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، قرآن کریم و دین مقدس اسلام بهترین شیوه آموزش مفاهیم دینی و احکام را به کودکان بازی می‌داند.

اهل‌بیت علیهم السلام همواره سعی کرده‌اند با چاشنی بازی معارف دینی و احکام را به کودکان آموزش دهند؛ زیرا بازی برای کودک همه چیز است و کودکان با چاشنی بازی مفاهیم را بهتر می‌آموزند و به عبارت دیگر بازی و سرگرمی بهترین روشی است که به وسیله آن می‌توان احکام و معارف دینی را به کودکان آموزش داد؛ چراکه بازی برای کودکان مانند بزرگترها صرف سرگرم شدن و وقت گذرانی نیست؛ بلکه کودکان در قالب بازی مانند یک دانشمند مهارت‌های زندگی را فراگرفته و با محیط پیرامون خود و خصوصیات و ویژگی‌ها آن آشنا می‌شوند و به عبارت دقیق‌تر بازی برای بچه‌ها هنر زندگی کردن است و کودک با این هنر شیوه تعامل با محیط اطراف و انسان‌ها و پدیده‌های پیرامون خود را می‌آموزد.

آموزش مفاهیم دینی در قالب بازی به کودکان موجب تعمیق یادگیری آنها شده و اگر کودک در قالب بازی مفاهیم دینی و احکام را بیاموزد هرگز آنها را فراموش نکرده و توان درک عمقی احکام و معارف دین برای او فراهم می‌شود؛ بر همین اساس اهل بیت علیه السلام همواره مفاهیم اعتقادی از جمله توحید، معاد و قیامت و مفاهیم اخلاقی مانند احترام به بزرگتر، آداب اجتماعی و احکام را در قالب بازی و داستان به کودکان آموزش می‌دادند و همواره به پیروان خود توصیه می‌کردند که بهترین روش برای آموزش احکام و معارف دینی به کودکان بازی و قصه‌گویی است و امام صادق علیه‌السلام همواره تأکید می‌کردند که کودکان حداقل در هفت سال ابتدایی زندگی خود باید مشغول بازی باشند و در قالب بازی مهارت های زندگی و مفاهیم دینی را فرابگیرند.

بر همین اساس امور فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها برای آموزش معارف و احکام دینی به دختران نومکلف با توجه به شرایط سنی آنها «بازی فرشته‌ها» را انتخاب کرده است.

در قالب مجموعه «بازی فرشته‌ها» که در روزهای دوشنبه در کانال «شده‌‎ام ۹ ساله» برای دختران ۹ ساله بارگذاری می‌شود احکام مربوط به تقلید، نماز و طهارت، محارم و نامحرم و حجاب و عفاف به دختران آموزش داده می‌شود.

استقبال دختران تازه مکلف از مجموعه «بازی فرشته ها» بسیار خوب بوده است و دختران در قالب این مجموعه بازی با زبانی ساده و آسان با احکام و معارف دین آشنا می‌شوند.

تولید مجموعه محتوا و کلیپ‌های مربوط به «بازی فرشته‌ها» توسط کارشناسان خواهر رواق کودک و نوجوان آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها انجام می شود و کارشناسان رواق کودک با طراحی بازی های خلاقانه و جذاب احکام دین را به زبان ساده به دختران تازه به تکلیف رسیده آموزش می‌دهند.

دختران نومکلف با مراجعه به آدرس مجازی https://eitaa.com/shodeam۹saleh/۱۰۹۴ می‌توانند در کانال مجازی «شده‌ام ۹ ساله» عضو شده و از برنامه‌های فرهنگی و معارفی این کانال برای دختران نومکلف بهره مند شده و در برنامه‌های فرهنگی و معارفی رواق کودک آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها شرکت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8