دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 10, 2021
سید احمدرضا شاهرخی - لرستان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: حوزه های علمیه خواهران در عرصه تعلیم و تربیت ،خواهرانی دین شناس، توانمند در تبلیغ آموزه های دینی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بسیار فعال و موفق عمل کرده اند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از خرم آباد،حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، شب گذشته در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان،  اظهار داشت: استان لرستان از دیرباز خاستگاه علما، فقها و اندیشمندان بزرگی بوده و هست که برخی از آنها همچون آیت الله العظمی بروجردی(ره) شهرتی فراتر از مرزهای کشور دارند.

وی افزود: وجود انسان های فرهیخته، عارف و زاهد در استان لرستان که با گذشته ده ها سال هنوز نام، یاد و رفتارشان برای نسلی که آنها را ندیده اند، تاثیر گذار است، برای همه درس آموز و وظیفه روحانیت را سخت تر می کند.

امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: روحانیت فرهیخته استان لرستان برای ارتقاء فرهنگ دینی تلاش و مجاهدت کرده و سختی ها و دشواری های زیادی جهت تبلیغ دین پشت سر گذاشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه به ویژه حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور گسترش کمی  و کیفی خوبی پیدا کرده است.

وی گادامه داد: حوزه های علمیه خواهران در عرصه تعلیم و تربیت خواهرانی دین شناس، توانمند در تبلیغ آموزه های دینی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بسیار فعال و موفق عمل کرده اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان  تصریح کرد: با توجه به اینکه تاکید بر اخلاق و معنویت در گام دوم انقلاب اسلامی بیش از گذشته است و ما تجارب چهل ساله اول را به همراه  داریم، رسالت حوزه های علمیه خواهران دشوار و سنگین است . 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی خاطر نشان کرد: امروزه تکنولوژی، اختراعات و اکتشافات علی رغم اینکه در تسهیل زندگی مردم تاثیرگذار است، ولی چنانچه در مسیر درست از آن ها استفاده نشود، سبب انحطاط بشریت می شود.

وی  با بیان اینکه امروزه باید با خرد جمعی، همدلی و همراهی همدیگر استفاده از تکنولوژی، اختراعات و اکتشافات را در مسیر صحیح قرار بدهیم، اظهار داشت: طبیعی است که در حوزه های علمیه خواهران، خواهران مدتی را به تعلم در مسائل آموزشی و پژوهش سپری و دوره های مشخصی را  طی می کنند، ولی وقتی وارد اجتماع می شوند باید به عنوان الگو در اجتماع حضور پیدا بکنند، یعنی هدف از آموزش و پژوهش که باید همراه آن تهذیب نفس و مزین شدن به اخلاق نیکو و پسندیده باشد.

امام جمعه خرم آباد افزود: کمیت در حوزه های علمیه امری پسندیده است، اما پسندیده تر آن است خواهرانی که فارغ التحصیل می شوند به عنوان الگو در جامعه معرفی شوند و همچنین پاسخگویی به مسائل خاص بانوان باید مورد توجه قرار بگیرد. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه پرورش، تعلیم و تربیت در حوزه های علمیه یک اصل اساسی است، عنوان کرد: امروز باید جریان سازی سالم فرهنگی، دینی و تاثیر گذار از طریق خواهران مهذب و پرورش یافته حوزه علمیه در میان مادران و خواهران جامعه اتفاق بیفتد.

وی در پایان، انقلابی بودن و انقلابی ماندن را از دیگر مسائل مهم حوزه علمیه خواهران دانست و بیان کرد: باید دشمن شناس باشیم و با حضور در میدان و عرصه های مورد نیاز نظام اسلامی، همیشه آماده فداکاری باشیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8