شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 15, 2021
کد خبر: 954276
۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
پوستر ماه رمضان

حوزه/ مدیر اماکن مذهبی و بقاع متبرکه سازمان اوقاف در رادیو گفت‌وگو گفت: راز و نیاز کردن با خداوند در همه ایام و روزها و ساعات شدنی است؛ ولی ماه رمضان امتیازی ویژه دارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام محمد نوروزپور در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "صبح وگفتگو" با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درباره ماه رمضان، اظهار کرد: خداوند در سوره بقره می‌فرمایدای کسانی که ایمان آورده‌اید، روزه بر شما نوشته یعنی واجب شد؛ همانطور که امت‌های قبل از شما هم روزه می‌گرفتند.

وی با اشاره به تفاوت شیوه روزه گرفتن امت‌های پیشین با روزه‌ی کنونی، گفت: نماز، دعا و عبادت برای ادیان دیگر نیز وجود داشت و خداوند می‌فرماید همانطور که امت‌های قبل روزه می‌گرفتند، شما هم می‌بایست روزه بگیرید.

حجت الاسلام نوروزپور در خصوص چرایی واجب شدن روزه، اظهار کرد: خداوند می‌فرماید باید روزه بگیرید؛ باشد که شما پرهیزکار شوید.

وی با بیان این مطلب، ریشه بسیاری گناهان را خشم، غضب و شهوت عنوان کرد و گفت: ماه رمضان این سه را کنترل می‌کند.

حجت الاسلام نوروزپور ادامه داد: ضمن بررسی کشور در ماه رمضان، می‌بینیم آمار جرم و جنایت کاهش می‌یابد چراکه ثمره‌ی روزه، تقواست و مردم گرفتار خشم و غضب و شهوت نمی‌شوند.

وی در خاتمه این گفتگوی کوتاه رادیویی اظهار کرد: ان شاءالله خداوند در ماه رمضان، نام ما را جزو روزه داران واقعی ثبت نماید و توفیق عبادت و بندگی و تلاوت قرآن را به ما عطا فرماید.

حجت الاسلام نوروزپور افزود: راز و نیاز کردن با خداوند در همه ایام و روزها و ساعات شدنی است؛ ولی ماه رمضان امتیازی ویژه دارد.

وی گفت: در خطبه اول ماه شعبان، پیامبر(ص) می‌فرمایند ماه رمضان، ماهی ویژه است و ساعت آن افضل ساعات و شب‌های آن برترین شب هاست.

حجت الاسلام نوروزپور خاطرنشان کرد: ماه رمضان، ماهی است که قرآن در آن نازل شده است؛ پس این ایام و ساعات در اصطلاح، وقتِ طلایی است.

وی گفت: درست است که در همه ایام قادر به راز و نیاز و نجوا با خداوند هستیم ولی در ماه رمضان درهای آسمان باز است و لذا زمان بسیار مناسبی برای دعا و مناجات و تلاوت قرآن است.

حجت الاسلام نوروزپور تاکید کرد که دعاها بلایای حتمی را از سر انسان رد می‌کند و خوب است دست به دعا برداریم و برای برطرف شدن این بیماری منحوس دعا کنیم و ان شاءالله خداوند به دعای انسان‌های روزه دار و مومنین، این بلا را از سر همه مردم دنیا دور بدارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8