پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 13, 2021
احمد واعظی

حوزه/ رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ابتهاج و رضایت از وضع موجود مانع از واقع بینی می شود، بر ضرورت تربیت مبلغان فعال در عرصه بین الملل تأکید کرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در دیدار مسئولان مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با اشاره به اینکه امسال در آستانه یکصدمین سال باز تأسیس حوزه علمیه قم هستیم، اظهار داشت: این موضوع ما را بر آن می دارد تا نگاهی به گذشته و دستاوردهای خود داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما باید با نگاه به یکصد سال گذشته، نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم، گفت: با آغاز سده پانزدهم باید درصدد این باشیم تا نقش حوزه و روحانیت در مواجهه با آسیب ها و چالش ها را بررسی کنیم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به تغییر و تحولات فرهنگی جهان، بر ضرورت زمان شناسی و وضعیت شناسی از سوی حوزه علمیه تأکید و تصریح کرد: امروز وضعیت فرهنگی جهان بسیار تغییر کرده است و این موضوع می طلبد که حوزه های علمیه برای مواجهه با این چالش ها برنامه ریزی دقیقی داشته باشد تا به یک حوزه پیشرو در جهان پیش رو تبدیل گردد.

وی افزود: برای پیشرفت باید واقع بین بوده و هیچگاه نسبت به وضع موجود راضی و قانع نباشیم؛ متأسفانه یکی از آسیب هایی که ما در این زمینه با آن مواجه هستیم، مسأله ابتهاج و از خود راضی بودن است که ما را از واقع بینی دور می سازد.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی با تأکید بر ضرورت دوراندیشی و افق بینی در حوزه علمیه، اظهار داشت: افق را ندیدن سبب گم شدن انسان در عصر و زمانه می شود؛ امروز انتظار تاریخی که از حوزه می رود، این است که دور اندیش باشد و دور اندیشانه برنامه ریزی کند.

وی گفت: جلسه اولی که رهبر معظم انقلاب برای دفتر تبلیغات اسلامی از بنده دعوت کردند، فرمودند «اگر حوزه بخواهد حوزه مطلوبی شود، به موتورهای پیشران نیاز دارد و یکی از موتورها دفتر تبلیغات است؛ شما برای این موضوع اقدام کنید و کارها را پیش ببرید، شاید بعداً دیگران با شما همراه شوند و کارتان را پرحجم‌تر انجام دهند، واگر همراهی شد؛ شما کار خودتان را کرده‌اید».

حجت الاسلام والمسلمین واعظی با بیان اینکه امروز باید درصدد تربیت مبلغان فعال در عرصه بین الملل باشیم، به ظرفیت های نخبگانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در زمینه تبلیغ بین الملل اشاره و خاطرنشان کرد: ما در این زمینه آمادگی همکاری و همراهی با مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه را داریم؛ امروز حوزه علمیه باید فعالان عرصه بین الملل را دریابد و زمینه های فعالیت را برای آنها تسهیل کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8