شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 19, 2021
امام جمعه قزوین

حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: اگر بخواهیم جهان اسلام را اصلاح و عزت و اقتدار مسلمانان را محکم کنیم، باید سراغ رژیم صهیونیستی برویم و آنجا را مورد هدف قرار دهیم. اگر آنجا را بزنیم تمام سران خائن در کشورهای اسلامی نابود خواهند شد و بساطشان برچیده می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، عصر امروز در برنامه «سروش آسمانی» سیمای مرکز قزوین گفت:  ان‌شاءالله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که توسط امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان روز قدس معرفی و از سوی رهبر معظم انقلاب حمایت شد را قدر بدانیم و وظیفه خود را نسبت به آن انجام دهیم.

 وی با بیان اینکه بدانیم ماه مبارک رمضان بهار قرآن، دین، دعا و معنویت است، تصریح کرد: وقتی ماه مبارک رمضان را بهار دین دیدیم و دین، قرآن، احیا، ولایت و امامت را بهار دلها شناختیم، در طول سال مراقبت و مواظبت کنیم تا به بهار سال دیگر برسانیم و هر سال این نهال رشد و نمو بیشتری پیدا کند.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: خدای متعال در قرآن درباره یهودیان کلماتی را به کار برده؛ بنی اسرائیل یکی از واژه هایی است که درباره یهودیان پیش از اسلام به کار برده شده است. در برهه نزدیک اسلام و مطرح شدن آئین محمدی(ص) بیشتر قوم یهود نام برده می شوند و در دوران کنونی و تاریخ سراسر ظلم، جنایت و کودک‌کشی آنها، عنوان صهیونیست را به آن ها داده ایم.

 امام جمعه قزوین افزود: در مملکت خودمان و دنیا یهودیانی زندگی می کنند که از صهیونیست ها تنفر دارند، اما اصولاً یهودیان و مشرکین کسانی هستند که خشن‌ترین و بدترین دشمنان اهل ایمان و مسلمانان هستند.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: خدا فرموده صهیونیست و مسیحیِ کافر، بیشترین دشمنی را با مسلمانان دارند و آنها که بیشترین محبت و دوستی را با مسلمانان دارند، مسیحیان واقعی هستند. مسیحیانی که اهل عبادت هستند، جزو مستکبران به حساب نمی آیند، دوست مسلمانان محسوب می شوند.

 امام جمعه قزوین اظهار کرد: صهیونیست ها می خواهند نور خدا را خاموش کنند و ما باید در مقابلشان قیام کنیم. آنها زمانی حرف از نیل تا فرات را مطرح می کردند و سپس با نظم نوین جهانی وارد شدند. وقتی مقاومت اسلامی شکل گرفت و مسلمانان قیام کردند، دور خودشان دیوار کشیدند و از شعارهای خود عقب نشینی کردند.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: آنها تلاش می کنند تا همان سرزمین های اشغالی را حفظ کنند، اما ما قول می دهیم که همانجا را نیز سرشان خراب می کنیم و یقین داریم شمارش معکوس پایان کار صهیونیست ها آغاز شده است.

وی درباره فلسفه اینکه اسلام به فکر همه مستضعفان و محرومان است، گفت: خداوی متعال، خدای همه بندگان است. حضرت ابراهیم(ع) از خدا خواست که به اهل ایمان روزی برخوردار کن، خداوند می گوید کافران هم بندگان من هستند و رزق و روزی و امنیت نیاز دارند.

 استاد حوزه علمیه قزوین ادامه داد: خداوند پیامبر(ص) را رحمة للعالمین معرفی می‌کند، نه فقط مسلمانان و رسالت پیامبر(ص) همه مردم را در تمام عصرها و دوران‌ها در بر می‌گیرد. در ادعیه ماه مبارک رمضان می گوییم «اللَّهُمَّ فُکَّ کُلَّ أَسِیر» که دعا برای آزادی اسیران عالم است.

 مفسر قرآن بیان کرد: امروز مکه و مدینه در اسارت اراده های شیطانی اجانب است و باید به آزادی برسد؛ زمانی این آرزو را برای کربلا می خواستیم و امروز می بینیم که کربلا از زیر سلطه اجانب آزاد شده و به زودی بساط باقیمانده ابلیس آمریکایی از سرزمین مسلمانان جمع می شود.

 وی ادامه داد:  در ادعیه ماه رمضان می خوانیم « للَّهُمَّ أَصْلِحْ کُلَّ فَاسِدٍ مِنْ أُمُورِ الْمُسْلِمِین»، کدام مفسده بالاتر از اینکه سرزمین های حاصل خیز ما در قلب کشورهای اسلامی در دست خشن ترین دشمنان ما قرار بگیرد و امروز به اینجا رسیده ایم که این مفسده را از میان برداریم و دوستی و صلح و آشتی را با محو رژیم منحوس اسرائیل و بازگشت یهودیان به مناطق سابق خود، برقرار کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: سران رژیم صهیونیستی که یهودیان را فریب می دهند و به سرزمین های اشغالی می کشانند، به اشد مجازات تنبیه خواهند شد و انتقام شدید خدا در دنیا و آخرت انتظارشان را می کشد.

 امام جمعه قزوین بیان کرد: وقتی به اندیشه رهبر فرزانه انقلاب و مسلمانان بصیر و آگاه به قدس را نگاه می کنیم، در می یابیم آن چیزی که در قدس اتفاق می افتد، سرنوشت کشورهای اسلامی را رقم می زند، و نابودی این غده سرطانی، امنیت جهانی و امنیت کشورهای اسلامی را برقرار می کند.

 رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: اگر بخواهیم جهان اسلام را اصلاح و عزت و اقتدار مسلمانان را محکم کنیم، باید سراغ رژیم صهیونیستی برویم و آنجا را مورد هدف قرار دهیم. اگر آنجا را بزنیم تمام سران خائن در کشورهای اسلامی نابود خواهند شد و بساطشان برچیده می شود.

 وی ادامه داد: پیام اسلامی، قرآنی و دینی ما واضح است؛ خدا فرموده آنهایی که در دین شما در ستیز و جنگ نیستند، آنهایی که شما را از خانه هایتان بیرون نرانده اند نسبت به آنها نیکی کنید و قسط را درباره آنها اعمال کنید و این نگاه دینی ماست. ما با یهودیان سر جنگ نداریم بلکه با اشغالگران و صهیونیست ها سرجنگ داریم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: خدا فرموده با آن کسانی که با دین شما و خدا در ستیز هستند و اصرار دارند که شما را از خانه هایتان بیرون کنند، مقابله کنید و به برکت سربازان عرصه مقاومت هرچه صهیونیست ها کرده اند، به خودشان بازگشته و امیدواریم هر چه زودتر شاهد نابودی آنها باشیم و یقین داریم این امر بسیار نزدیک است.

وی یادآور شد: صهیونیست ها در باورهای دینی خودشان هم می دانند که آینده و عاقبتی ندارند و بساطشان برچیده می شود و ما نیز در آیات و روایات این نوید را داریم و اینکه امام خمینی(ره) فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد در راستای همین معنا قرار دارد.

 رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین خاطرنشان کرد: خدای متعال فرمود «وَ اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّة»؛ در روز قدس و هر روز دیگری می کوشیم در مقابل دشمنان قوی تر جلوه کنیم و با قدرت و قوت ظاهر شویم.

 وی با اشاره به برگزاری نماز عید فطر در هفته آینده در خیابان شهدای قزوین گفت: ان‌شاءالله نماز عید فطر را با شکوه برگزار خواهیم کرد و هماهنگ و یکپارچه با رعایت همه پروتکل ها این امر تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8