پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ | Jun 24, 2021
روز دوم انتخابات ریاست جمهوری

حوزه/دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با ثبت نام ۱۳۰ نفر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در تهران، دومین روز از ثبت نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز آغاز  و به گفته موسوی رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور، روز گذشته ۵۷ نفر از داوطلبان به ستاد ثبت‌نام مراجعه کردند.

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ساختمان وزارت کشور شد. جوانفکر، تمدن و یکی از برادرانش او را همراهی می‌کنند.

 وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم داوطلب نامزدی انتخابات

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حاضر شد.  

نایب رئیس مجلس در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

«سیّد امیرحسین قاضی زاده هاشمی» نایب رییس مجلس با حضور در تالار وزارت کشور، به عنوان داوطلب نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. قاضی زاده هاشمی پیش از حضور در ساختمان وزارت کشور در مرقد امام خمینی (ره) و مزار علی اصغر زارعی نماینده فقید مجلس در بهشت زهرا (س) حضور یافته بود. نایب رییس مجلس با همراهی دخترش، اکبر رنجبرزاده نماینده دور دهم و ابوالفضل ابوترابی نماینده دور یازدهم در تالار وزارت کشور حضور یافت.

قاضی زاده هاشمی پس از ثبت نام با اشاره به اینکه دولت  آینده وی هم نظریه و هم گفتمان و رفتار تحولی که دنبال می‌کند؛ گفت: برنامه اجرایی چه به لحاظ راهبردی و چه به لحاظ اجزای اجرایی کاملاً روشن است و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و امیدوارم در این دوره به جای شعارها برنامه ها و باورها مورد موضوع بررسی مردم قرار بگیرد تا اثبات کنند هم برای مردم برنامه‌های اجرایی دقیق داریم.

وزیر پیشین ورزش و جوانان داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد

«محمد عباسی» هم با حضور در وزارت کشور به عنوان داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.  

وی پس از ثبت نام در سخنانی گفت: من نگران معیشت مردم و اشتغال جوانان هستم، نگران از هم پاشیدن خانواده به دلیل شرایط اقتصادی فعلی هستم و تمام تلاشم را برای بهبود این اوضاع انجام می‌دهم. نظام اجرایی جای تجربه و آزمون نیست و اینکه کسانی که تجربه‌ای نداشته‌اند وارد نشوند. هرچند مردم در این روند تصمیم‌گیری می‌کنند.

ثبت نام وزیر سابق نفت در انتخابات ریاست جمهوری

رستم قاسمی وزیر نفت دولت دهم با حضور در تالار وزارت کشور به صورت رسمی داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری شد.  

وی پس از ثبت نام گفت: بیشتر توسعه در صنعت نفت کشور درست در زمانی اتفاق افتاد که تحریم‌های آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا علیه کشور ایران واقع شد. معتقدم به دولتی مقتدر انقلابی با ترکیبی از جوانان و بانوان با حضور افراد با صلاحیت با تجربه به دور از سیاست زدگی نیاز داریم.

حضور قاسمی با گلی در دست و شعارهای برخی هواداران وی پس از ثبت نام هم از نکات جالب توجه ثبت نام وزیر پیشین نفت بود.

نماینده اسبق مجلس در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

«حسن سبحانی» نماینده دوره‌های پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی در تالار وزارت کشور حاضر شد و در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. وی شعار انتخاباتی خود را «اقتصاد بدون ربا» اعلام و تاکید کرد: برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی در انتخابات حاضر می شوم.

رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی داوطلب انتخابات شد

محمد شریف ملک‌زاده، مشاور محمود احمدی نژاد و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دولت دهم با حضور در تالار وزارت کشور به صورت رسمی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد.

دیپلمات پیشین داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد

«محمد حسن قدیری ابیانه» دیپلمات پیشین با حضور در ساختمان وزارت کشور دواطلبی خود را برای نامزدی در انتخابات ثبت کرد. وی پس از پایان ثبت نام تاکید کرد؛ در راستای اهداف و آرمان‌های نظام حرکت خواهیم کرد.

قدرتعلی حشمتیان داطلب نامزدی در انتخابات شد

قدرتعلی حشمتیان رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران هم امروز با حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام کرد.

حشمتیان شعار خود را «آسایش دو گیتی، نه افراط نه تفریط» اعلام و تاکید کرد: به عنوان سرباز وطن به انتخابات ورود کردم.

ثبت‌نام‌های متفاوت

علی رنجبر فرزند شهید دفاع مقدس از نخستین شهروندان عادی و ثبت نامی‌های متفاوتی بود که در تالار وزارت کشور دلیل حضور خود در انتخابات را مبارزه با بی‌عدالتی و سوء استفاده در کشور اعلام کرد. شهروند دیگری اولویت دولت آینده خود را حمایت مردم، برای مردم در کنار مردم اعلام کرد و گفت رئیس جمهور باید مسئولیت پذیر باشد.

شهروند دیگری با این خواسته عجیب که می‌خواهم ریاست جمهور برود طبیعت بیاید مدعی شد تا ٢٠ سال دیگر منابع و زمین و دریای خزر تمام می‌شود.  

خانم دیگری که خود را عضو هیات علمی وزارت بهداشت معرفی کرد، از اعلام سن خود امتناع و هدفش را احقاق حقوق زنان و رفع تبعیض زنان در ادارات دولتی اعلام کرد.  

لیدر سابق تیم ملی فوتبال ایران با شعار روزی ایران بهتر می شود؛ در ساختمان وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات حاضر شد. ناصر غضنفری،   خبرنگار هم میان ثبت نامی‌های امروز بود که شعار انتخاباتی خود را "مبارزه با فساد درگرو احیای جمهوریت" اعلام کرد.

نویسنده حوزه کودک و نوجوان با شعار ارز یک هزار تومانی و یارانه دلاری برای ثبت نام در وزارت کشور حاضر شد. دندانپزشکی با هدف خدمت به جمهوری اسلامی ایران و مردم شهیدپرور، حقوقدانی با شعار دولت حمایت از مردم هم در انتخابات ثبت نام کردند. همچنین «سیدحسین حسینی» کوه کمری مدیر مسوول موسسه پیام سبز کوثر هم به منظور ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در تالار وزارت کشور حضور یافت.

امروز خسرو نصیرزاده دبیرکل مجمع متخصصین ایران هم از دیگر ثبت نامی های بعدازظهر روز دوم ثبت نام بود.

داوطلبی هم با سربند سبز در تالار وزارت کشور حضور یافت و هدف خود را از این حضور مبارزه با ظلم و دزدی اعلام کرد.

 در پایان دومین روز ثبت نام از داوطلبان، سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در مجموع، تا پایان دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، ۱۳۰ نفر از داوطلبان به وزارت کشور مراجعه و نام نویسی کردند.

وی گفت: برخی از داوطلبان مدارکشان ناقص بود یا اطلاعات لازم را به همراه نداشتند که این افراد می‌توانند با مراجعه مجدد اطلاعات و اسنادشان را کامل کنند.

 فرایند ثبت نام به مدت سه روز دیگر انجام خواهد شد و در نهایت در روز ۲۵ اردیبهشت ماه به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷نتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8