پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ | Jun 24, 2021
کد خبر: 958887
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
رئیس پژوهشکده حج و زیارت

حوزه/ مراسم تکریم و معارفه رئیس قبلی و جدید پژوهشکده حج و زیارت با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، مراسم تکریم و معارفه رئیس قبلی و جدید پژوهشکده حج و زیارت با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.

در این مراسم از خدمات سه ساله دکتر علی اکبر ضیایی رئیس قبلی پژوهشکده حج و زیارت تکریم و با حکم نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دکتر میرزا علیزاده به عنوان رئیس جدید این مجموعه معرفی شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این مراسم با اشاره به روایت «العالم بزمانه لا تهجم علیه اللّوابس» تصریح کرد: امروز انسان برای بقاء همراه با پیشرفت خود راهی ندارد، مگر اینکه زمان و مخاطب و نقش راه را به خوبی بشناسد، از این‌رو توجه به مسائل علمی و پژوهشی در حج و زیارت یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است که خوشبختانه با شناخت درست و نیازسنجی دقیق پژوهشکده حج و زیارت ایجاد شده است.

وی با تجلیل از تلاش‌های حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده پیشین ولی فقیه در امور حج و زیارت، راه‌اندازی پژوهشکده حج و زیارت را بسیار کار ارزشمندی دانست و تصریح کرد: خوشبختانه در طول سالیان گذشته فعالیت‌های پژوهشی بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف صورت گرفته که امروز نیاز است با مخاطب شناسی و نیاز سنجی دقیق این امر همچنان ادامه یابد.

نواب با اشاره به اینکه آقای دکتر ضیایی در مدت سه سال در پژوهشکده حج و زیارت اقدامات خوبی را به انجام رساندند، از مدیر جدید این مجموعه خواست با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی فعالیت‌های بیشتری را در دستور کار خود قرار دهد.

وی یادآور شد: فعالیت‌هایی نظیر انتشار کتاب، مقالات و پژوهش‌های انجام شده در حوزه‌های مرتبط با حج و زیارت بسیار مفید و ارزشمند است؛ از همه پژوهشگران و محققان این پژوهشکده انتظار می‌رود با تلاش بیشتر در رفع نیازهای این حوزه به ویژه تولید محصولات و آثار فاخر و کاربردی اقدام کنند.

سرپرست حجاج ایرانی در بیان ویژگی‌های مدیر جدید پژوهشکده حج و زیارت تصریح کرد: ایشان اهل قلم و دارای سوابق خوب پژوهشی و فعالیت‌های بین‌المللی در حوزه حج و زیارت است و امیدوارم به توفیق الهی گام‌های مهمی در تحقق اهداف پژوهشکده بردارند.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8