چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ |۲۵ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 4, 2021
اهدای تابلو به حرم

حوزه/ یک نسخه از تابلو نقاشی «شرط توحید» که صحنه‌ای از لحظه بیان حدیث سلسله الذهب توسط امام رضا علیه السلام را به تصویر کشیده است اثر استاد حسن روح الامینی به موزه آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا علیه السلام نسخه ای از تابلوی نقاشی «شرط توحید» اثر حسن روح الامین از طرف بنیاد فرهنگی امام رضا علیه السلام به معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها اهدا و در موزه آستان مقدس فاطمی به نمایش گذاشته شد.

این اثر که به سفارش بنیاد فرهنگی امام رضا علیه السلام تولید شده است صحنه بیان حدیث قدسی سلسله الذهب توسط امام رضا علیه السلام در نیشابور را به تصویر کشیده است.

حسینی کاشانی که به نمایندگی از بنیاد فرهنگی امام رضا علیه السلام و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اهداء این اثر حضور داشت، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده از هنر برای معرفی دین به صورت ملموس برای اقشار مختلف جامعه است تا سطح معنوی مردم ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه ما هنرمندان متعهدی داریم که هنر خود را در اختیار ترویج معارف اهل بیت(ع) قرار داده اند، افزود: بنیاد فرهنگی امام رضا علیه السلام از ظرفیت هنرمندان کشور استفاده کرده و هنرمندان نقاش را دعوت کرده تا احادیث مشهور امام رضا علیه‌السلام را در قالب نقاشی به تصویر بکشند.

وی افزود: حدیث سلسله الذهب یکی از مفاهیمی بوده که سعی شده با استفاده از هنر نقاشی به تصویر کشیده شود و تا الان ۵ هنرمند کارهایی را ارائه کرده اند که یکی از بهترین آثار اثر استاد روح الامینی است که در ابعاد ۳ در ۱.۹۶ متر با تکنیک رنگ روغن در مدت زمان ۴.۵ ماه این صحنه را به تصویر کشیده است.

 وی با بیان اینکه امیدواریم مردم هم بتوانند با این اثر ارتباط بر قرار کنند، افزود: اصل این اثر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد و یکی از نسخه‌های این اثر توسط بنیاد فرهنگی امام رضا علیه السلام به آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها اهدا شده است.

حجت الاسلام مهدی احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس در این مراسم نشر معارف با استفاده از آثار هنری را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: امیدواریم هنرمندان هرچه بیشتر وارد این وادی شوند و از هنرشان در مسیر نشر معارف اهل بیت(ع) بیشترین استفاده را ببرند زیرا این امور علاوه بر آثار مادی آثار معنوی زیادی هم برایشان به دنبال خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8