یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
تصاویر / دیدارحجه الاسلام والمسلمین رئیسی با آیت الله العظمی نوری همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مشکلات مردم و اولویت سنجی در آن تاکید کردند و بیان داشتند: امروز مردم با مشکلاتی همچون اقتصادی، معیشتی، بیکاری و گرانی رو به رو هستند، باید دولت جدید این مشکلات را درجه بندی کرده و معیشت مردم را اولویت قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی، امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، با اشاره به سخنان  گهربار امیر بیان حضرت علی (ع) در نهج البلاغه به‌ خصوص نامه ۵۳ آن حضرت به مالک اشتر و ترسیم حکومت ها در دنیای امروز، گفتند: متاسفانه امروز دنیا به دو بخش استکبار جهانی و ایادی آن که مردم را زیر چنگال ظلم خود نگه داشته اند و  جبهه مردم عادی، تقسیم شده است.

ایشان افزودند: مردم امروز زیر چنگال ظلم و ستم استکبار قرار گرفته اند، البته مردم عادی بیدارند و به این مطلب پی برده اند که در دنیای امروز با چه مشکلاتی مواجه اند و مستضعفین جهان از این مشکلات به ستوه آمده و به شدت به دنبال کسی هستند که بتواند پرچم عدالت خواهی را بدست بگیرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تبریک به حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس سیزدهمین دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران، بیان داشتند: شما متواضع، مردمی و شناخته شده هستید، انتخاب شما از سوی مردم به خاطر این صورت گرفت که پرچم یک حرکت را به دست گرفته اید تا با آن عدالت و حق را حاکم کنید.

ایشان با ابراز امیدواری که با دولت جدید تحولی  به وجود آمده و این وسعت پیدا  خواهد کرد، به پیام های مردم و سران کشور ها، به انتخاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اشاره کرده و گفتند:آمریکا و کشورهای غربی به دفاع از رژیم صهیونیستی که غاصب و دزد هست، تأکید دارند، وضعیت اسفبار افغانستان و برخی کشورهای مسلمان، نتیجه دخالت استکبار است، امروز بسیاری از مردم در کشورهای اسلامی بیدار شده اند، احتیاج به حرکتی دارند و سوابق درخشانی که از شما وجود دارد به این راه امیدوارند.

این مرجع تقلید در ادامه با بیان این که امیرالمومنین علیه السلام به مالک اشتر می فرمایند، با مردم  باشید و میان مردم بروید و به مشکلات آنان پی برده و آن را حل کنید گفتند: شما هم باید از این سخنان الهام بگیرید، با مردم باشید و احیای حق کنید.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مشکلات مردم و اولویت سنجی در آن تاکید کردند و بیان داشتند: امروز مردم با مشکلاتی همچون اقتصادی، معیشتی، بیکاری و گرانی رو به رو هستند، باید دولت جدید این مشکلات را درجه بندی کرده و معیشت مردم را اولویت قرار دهد.

ایشان گفتند: مردم ما متدین علاقه‌مند به نظام هستند، مسئولان باید سعی کنند رضایت مردم را جلب نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
  27 0
  وضعیت اسفبار افغانستان از زمان اشغال این کشور توسط رفقا ( شوروی) شروع شد
  • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
   58 0
   منظورتون همسایه شمالی‌مون، روسیه تزاری قدیم، اشغال‌گر و جداکننده بخش‌های زیادی از سرزمین ایران عزیز و متأسفانه با هزاران دریغ، متحد دروغین امروز ماست؟! استغفرالله! این همسایه به همراه برادران کمونیست چینی مثلاً متحد ما هستند. ندیدید که در تک تک تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل نه‌تنها از حق وتو استفاده نکردند بلکه در بسیاری موارد حتی رأی ممتنع نیز نداده و دقیقاً همراه با غربیان رأی مثبت به تحریم ما دادند؟ دوست عزیز! آیات و روایاتی که از دوستی و هم‌پیمانی مسلمانان با کفار نهی می‌کنند فقط و فقط درباره دنیای غرب قابل تفسیر است ولاغیر! شامل کمونیست‌های از خدا بی‌خبر نمی‌شود؛ بی‌خود اصرار نکنید، همینه که هست!!!
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8