شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ |۱۶ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 23, 2021
شبکه استانی

حوزه / شبکه‌های استانی صدا و سیما با صدها عنوان برنامه ویژه فصل تابستان و با رویکردهای محتوایی جدید، اوقات فراغت بهینه‌ای را برای مخاطبان رقم می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، با توجه به قرار داشتن در فصل تابستان و شرایط ناشی از شیوع کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده، مرکز سیمای استان ها، برنامه‌ریزی مفصلی برای تابستان داشته است. این برنامه‌ها با هدف پُر کردن بهینه اوقات فراغت بینندگان و مخاطبان شبکه‌های استانی و با تشکیل جلسات کارشناسی و برنامه‌ریزی همه‌ جانبه‌نگر، در قالب‌های جدید و متنوع و ساختارهای مختلف در جدول پخش سیمای مراکز پیش‌بینی شده‌اند.

بر این اساس علاوه بر برنامه‌های وبژه، برنامه‌های روتین سیمای مراکز نیز با رویکرد جدید و متناسب با فصل تابستان و با طراحی و تولید آیتم‌های شاد و جذاب و انتخاب موضوع‌های مناسب پخش می‌شوند. از جمله اقداماتی که در این راستا به انجام رسیده‌اند می‌توان به تولید برنامه‌های جنگ و شاد با  همکاری شبکه‌های استانی و شبکه‌های سراسری اشاره کرد، برنامه‌هایی مانند «شب فیروزه‌ای» شبکه پنج سیما و «شب‌های ایرانی» شبکه آموزش، بازطراحی برنامه‌های صبحگاهی ( ۳۰ برنامه در استان‌ها) متناسب با فصل تابستان و فضای اطلاع‌رسانی تفریحی و آیتم‌های گردشگری، آموزش مهارت‌های شغلی و نحوه کسب درآمد با حضور کارآفرینان موفق و برتر استانی، ۳۴ برنامه خانواده با تغییر رویکرد و ایجاد محتوای جدید آموزشی برای زنان، طراحی ۳۰ ویژه برنامه جنگ شبانه در قالب طنز و نمایش برای ایام آخر هفته، برنامه‌های کودک با فضای شاد و مفرح و پرداختن به موضوعاتی همچون کتابخوانی، آموزش نقاشی و حضور شخصیت‌های عروسکی جدید، طراحی و تولید برنامه‌های ویژه نوجوانان با رویکرد هدفمندسازی اوقات فراغت، بازطراحی و تولید برنامه‌های ویژه جوانان با رویکرد ایجاد روحیه نشاط، خودباوری و امید، و نیز برنامه‌های معارفی با محوریت مهدویت و مفهوم انتظار اشاره کرد.

گفتنی است در همین چارچوب، برنامه‌های ورزشی و پوشش رویدادهای ورزشی و مسابقات و بازی‌های بومی و محلی هم در دستور کار سیمای مراکز قرار گرفته است. از دیگر هماهنگی‌های صورت گرفته در این بین باید به تولید ۲۲ عنوان مسابقه تلویزیونی میدانی و استودیویی با هدف ایجاد شور و نشاط خانوادگی اشاره کرد، همچنین مسابقه زنده تلفنی هم با طرح سوال و بازی‌های رایانه‌ای در دستور کار سیمای مراکز قرار دارد. در حوزه شعر و موسیقی هم تولید برنامه‌های موسیقی‌محور سنتی و پاپ با استانداردهای رسانه‌ای و با طیف مخاطبان جوان تا بزرگسال مد نظر بوده است.

یکی از مهمترین اتفاقات در حوزه تولید برنامه‌های ویژه فصل تابستان در صدا و سیمای مراکز، تغییر رویکرد ۳۱ عنوان برنامه روستامحور است به طوری که دوربین رسانه استانی با حضور در روستاهای مختلف، گفت‌وگوهای جذاب با اهالی را برای همه مخاطبان تدارک دیده و علاوه بر این بازی‌های بومی نیز به تصویر کشیده می‌شوند که در مجموع هدف از این برنامه‌ها، نشان دادن محیط صمیمی روستا و اتحاد ملی همه اقوام ایرانی است.

تولید و پخش ۲۳ عنوان برنامه جوان ویژه تابستان در مراکز با رویکرد معرفی جوانان موفق استان، آموزش و مهارت‌های شغلی و تحصیلی، دوربین مخفی، کنترل خشم و جرائمی که ریشه در خشم دارد، گزارش از اخبار فضای مجازی و معرفی کتاب برای جوانان، تجربه زندگی در اوقات فراغت و دابسمش و موسیقی و نیز مستند، گزارش، برنامه‌های ترکیبی و برون استودیویی، از دیگر اقدامات صورت گرفته در صدا و سیمای استان‌ها به شمار می‌رود.

یکی از موضوعات مهمی که در این برنامه‌ها مد نظر قرار داشته، توجه به مسئله جمعیت و اهمیت فرزندآوری است؛ بر این اساس در تابستان ۱۴۰۰ طرحی با عنوان شکوه مادری با موضوع دعوت از مادران نسل جدید که بالای سه فرزند دارند و نیز در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی صاحب موفقیت‌هایی هستند و نقش مادری خود را نیز با داشتن چند فرزند به درستی اجرا می‌کنند در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8