جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ |۲۷ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 6, 2021
جلسه چهل و سومین جلسه شورای هماهنگی  نهادهای حوزوی استان تهران

حوزه/ در نشست شورای هماهنگی نهادهای حوزوی استان تهران، برنامه‌های غدیریه این حوزه، مطرح و بررسی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران با حضور در چهل و سومین جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی استان تهران، که با موضوع هم‌اندیشی و تکریم دهه ولایت و تعظیم عیدالله الاکبر غدیر خم  و تبیین مواضع ولایت از منظر قرآن و روایات در محل این بنیاد برگزار شد، ضمن تبریک عید قربان و غدیر و همچنین تبیین جریان غدیر، اظهار داشت: هیچ حادثه‌ای مثل غدیر آهنگ تبلیغاتی در عرصه تاریخ برای هدایت و ولایت را ندارد؛ چراکه غدیر نه یک حادثه، بلکه یک جریان بوده و باید مجلس، دولت و ارکان نظام تحت حکمرانی امیرالمؤمنین(ع) باشند.

دبیر کل بنیاد بین‌المللی غدیر، با بیان این مطلب که خودسازی مقدمه فرهنگ‌سازی است، تأکید کرد: فرهنگ‌سازی را باید از خودمان آغاز و با شیوه و روش‌های مناسب در جهت تبیین رسالت ولایت در امت اسلامی کارهای جدی انجام دهیم.

وی افزود: فی‌الواقع باید راهی پیدا کرد که دانشجو و طلبه پرچم‌دار این حرکت در سطح دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و جامعه باشد.

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این نهاد انقلابی بیان داشت: در سطح استان فعالیت‌ها و طرح‌های تبلیغی متنوعی صورت گرفته که می‌توان به مواردی از قبیل: ترویج و تبیین فرهنگ غدیر در قالب برپایی کاروان‌های شادی، جشنواره‌های فرهنگی کودکان توافق و همکاری با بنیاد علوی، فرهنگ عیدی دادن، اطعام و... اشاره کرد و باید اقدامات متنوع و ابداعی در بحث فرهنگ را شناسایی و پیاده‌سازی کنیم.

در پایان نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمی صادق، ریاست شورا با ارائه پیشنهادهایی در موضوع غدیر بیان کرد: ترویج استقبال از غدیر و سنت کردن این رویه در بین جامعه از طریق پیام‌رسان‌ها  و برنامه‌های روزشمار و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به مشترکین تلفن همراه و بانک‌ها و انجام کارهای ابداعی و تلاش برای شناساندن غدیر در اقشار مختلف مردم به علت فقر شناختی عموم مردم از فرهنگ و رسالت غدیر و همچنین علاوه بر بزرگداشت جشن ولایت و غدیر توجه ویژه برای شناساندن شخصیت حضرت امیرالمؤمنین در عرصه ولایت اللهی، از جمله اقداماتی است که می‌توان انجام داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8