دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ |۱۲ صفر ۱۴۴۳ | Sep 20, 2021
امام جمعه تبریز

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: فرهنگ سرپرستی ایتام در جامعه باید نهادینه و برای توسعه آن فرهنگ‌سازی عمیق صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در آیین تجلیل از خیرین و حامیان برتر کودکان بی سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان، اظهارداشت: سرپرستی از ایتام، شیوه های رفتار با ایتام و حفظ اموال آن ها سه موضوع مهم و اساسی موجود در آیات و روایات مختلف اسلامی است که باید توجه ویژه ای به آنها شود.

وی اظهار کرد: طبق روایات و آموزه های دینی، باید با ایتام به نیکی و مهربانی سخن گفت و به آن ها به شیوه پسندیده اطعام و پوشاک داد و آن ها را همه جا گرامی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به اینکه یتیم گرچه از نوازش های والدین محروم است، ولی از رحمت خداوند مهربان بی نصیب نیست و لطف پروردگار شامل حال او می شود، گرامیداشت ایتام در جامعه اسلامی را مهم و ارزشمند دانست.

وی بهترین محیط برای تربیت کودکان یتیم را محیط طبیعی خانواده بیان کرد و گفت: هرچند ایتام با مشکلات عدیده روحی و روانی مواجه هستند اما می توان با انجام برنامه های مختلف فرهنگی و عقیدتی از سوی نهادهای متولی نسبت به کاهش این مشکلات اقدام کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی یادآور شد: انسان نیکوکار کسی است که از اموال مورد علاقه خودش به یتیم ببخشد و از اموال او نیز حراست کند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با قدردانی از اقدامات کمیته امداد امام خمینی در جهت کاهش آلام ایتام، فرهنگ سازی برای توسعه فرهنگ سرپرستی از ایتام را جزو رسالت های مهم این نهاد برشمرد.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8