یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
قرائت سوگند ریاست جمهوری توسط حجت الاسلام والمسلمین رئیسی

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، سوگند ریاست جمهوری را ادا کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، مراسم تحلیف حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور سیزدهم جمهوری اسلامی ایران، با حضور سران و مقامات عالی کشورها و مقامات و کشوری و لشکری کشورمان، دقایقی قبل در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، در این مراسم سوگند ریاست جمهوری را ادا کرد.

رئیس جمهور طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشد و همهٔ استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که برعهده گرفته به کار گیرد.

متن سوگندنامه رئیس جمهور:

بسم الله الرحمن الرحیم

من به عنوان رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همهٔ استعدادها و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که برعهده گرفته‌ام به کار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پیشتیبانی از حق و عدالت، گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است، حمایت کنم. در حراست از مرزها و استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السّلام، قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به من سپرده است، همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8