دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ |۱۹ صفر ۱۴۴۳ | Sep 27, 2021
ماموستا اقبال بهمنی

حوزه/مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: سفرهای استانی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به استان های کم برخوردار را یک حرکت جهادی و انقلابی است.

ماموستا اقبال بهمنی؛ مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان اظهار داشت: در سال های اخیر بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی و به ویژه اشتغال باعث شده است که به نوعی در جامعه شاهد ناهنجاری هایی باشیم که بی شک در این میان بیشترین آسیب را از این وضعیت، خود مردم دیده اند.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج با اشاره به لزوم بازسازی ساختار کشور، عنوان کرد: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی امروز در خیل بیکاران قرار دارند و مشکل حادتر اینکه وضعیت بازار کار در سال های اخیر به حدی نابسامان شده است که برای برون رفت از این وضعیت، دولت جدید نیازمند یک برنامه ریزی بسیار مدون و البته قابل اجرا دارد.

وی اظهار کرد: متاسفانه در دولت های قبلی بسیاری از بسترها و زیرساخت های موجود به علت سوءمدیریت ها دچار مشکلات ریشه ای شده اند و ترمیم این وضعیت زمانبر خواهد بود، بنابراین دولت منتخب باید در این راه هم از نیروهای متخصص و متعهد استفاده نماید و هم اینکه مسأله زمان را در نظر داشته باشد، زیرا فرصت برای بازسازی ساختارها در کشور به سرعت در حال از دست رفتن است.

ماموستا بهمنی ادامه داد: مشکل حادّتری که در سال های اخیر بر جامعه به ویژه اقشار آسیب پذیر فشارهای بی سابقه ای وارد کرده، بی ثباتی در بخش اقصاد و بازار بوده است، از بین رفتن نظارت ها در سال های آخر دولت دوازدهم عملا باعث گردید که اقتصاد از دست دولت خارج و به دست دلالان بیفتد و همین امر زمینه ساز تورم بی سابقه در کشور و در مقابل کاهش قدرت خرید اکثر اقشار جامعه گردید.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج  با اشاره به اینکه دولت سیزدهم توانایی عبور از این چالش ها را دارد، گفت: دولت انقلابی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی می تواند با مدیریت صحیح و به دور از حاشیه هایی که مخالفان سیاسی ایجاد می کنند، برای وضعیت موجود راه حل های مناسب تعریف کند.

این عالم اهل سنت گفت: نخستین و اصلی ترین کاری که به نظر می رسد در این روزها دولت باید انجام دهد، ترسیم یک برنامه کوتاه مدت برای کنترل وضعیت بازار و تورم است، تورمی که عملا بسیاری از حوزه های دیگر را به چالش کشانده است.

ماموستا بهمنی ادامه داد: از سوی دیگر دولت سیزدهم باید برای ۴ سال پیش روی هم از نظر بین المللی و هم از نظر داخلی برنامه ریزی های دقیق و کاملی داشته باشد، برنامه هایی که قابلیت اجرایی داشته باشند و بتوانند که مشکلات را به معنای واقعی حل کنند و تنها یک مُسکن موقتی نباشند.   

مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج با اشاره به اهمیت تکیه به توان داخلی بیان داشت: دولت های گذشته در عمل نشان دادند که تکیه بر قدرت های خارجی هیچ گره ای از مشکلات کشور را باز نخواهد کرد و این مهم را رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به دولتمردان پیشین متذکر شدند.

وی، سفرهای استانی رئیس جمهور به استان های کم برخوردار را یک حرکت جهادی عنوان کرد و گفت: اولین مقصد سفرهای استانی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی استان خوزستان و سپس سیستان و بلوچستان؛ مناطقی که در بسیاری از مسایل دچار مشکلات زیرساختی و عدیده ای هستند و بی شک سفر وی به این دو استان می تواند زمینه تحولات مثبت در حوزه اقتصاد و صنعت آنها شود.

ماموستا بهمنی ضمن ابراز خرسندی از سفر قریب الوقوع حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به استان کردستان، بیان داشت: کردستان در سال های اخیر به علل مختلف دچار عقب ماندگی های اقتصادی و صنعتی بسیاری شده است، بنابراین سفر رئیس جمهور در این شرایط می تواند بسیاری از مشکلات در استان را برطرف کند و به نوعی این خطه را از بن بست موجود خارج کند و به بازارچه ها و مرزهای کردستان رونقی دوباره ببخشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8