شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ |۲۱ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Nov 27, 2021
تصاویر/ دیدار علمای و روحانیون شیعه و سنی کردستان با نماینده ولی فقیه در استان

حوزه/نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: بین روحانیون سنی و شیعه تعامل و همدلی همیشگی جاری باشد و در موضع گیری ها همواره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه کنند و سخنان معظم له را نصب العین قرار دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان، به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت علما و روحانیون اهل سنت و تشیع کردستان امروز با نماینده ولی فقیه در این استان دیدار کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی در این دیدار اظهار داشت: طلاب و روحانیون با وجود وضعیت نامناسبت معیشتی بازهم به وظایف خود عمل می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: وظیفه ای که ما امروز به عنوان طلبه بر عهده  داریم احیای شعائر دینی و اسلامی هست بنابراین نباید اجازه دهیم که مشکلات دنیوی این سعادت را از ما بگیرد.

وی عنوان کرد: شرایط کنونی کشور به علت بی تدبیری برخی از دولتمردان گذشته و نیز فشارهای خارجی نامساعد است، ولی با این وجود دولت جدید تلاش بسیاری برای اعتلای اسلام و رفع مشکلات اقتصادی ملت دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی ادامه داد: مسئله فتنه در کشور چندین بار از سوی عناصر خودفروخته داخلی روی داد، از همین رو باید علما و روحانیون با برداشتن عَلَم دین در مقابل توطئه گران و تجزیه طلبان قرار بگیرند و اجازه ندهند که به انقلاب و نظام اسلامی آسیبی وارد شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باید بین روحانیون سنی و شیعه تعامل و همدلی همیشگی جاری باشد و در موضع گیری ها همواره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه کنند و سخنان معظم له را نصب العین قرار دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش های خوب و مستمر شاهد بازگشایی و از سرگیری فعالیت دوباره مدارس شهید شیخ‌الاسلام سنندج، مریوان و سقز هستیم که بی شک این امر می تواند در ارتقا وحدت در استان بسیار مثمر ثمر باشد.

استاد حوزه در ادامه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به مساجد شیعیان افغانستان، اظهار کرد: تاکنون انسان های بی گناه بسیاری توسط افراد با افکار بسته و ضدانسانی به قتل رسیده اند و آخرین نمونه آن جنایت گروهک تکفیری داعش علیه نمازگزاران دو مسجد در افغانستان بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان گفت: از شما روحانیون که به عنوان معتمد مردم و جامعه شناخته می شوید درخواست می شود هر جایی مشکلی مشاهده شد، موضوع را منعکس کنید تا ان شاء الله با همکاری دوستان و مدیران استانی برای رفع آن اقدام صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8