یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ |۲۰ شوال ۱۴۴۳ | May 22, 2022
حجت‌الاسلام علی عبدی، مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ایوان

حوزه/ حجت‌الاسلام عبدی گفت: هماهنگی مساجد و نهادهایی نظیر هیئات مذهبی، سپاه پاسداران و نهاد امامت جمعه در فعالیت‌های مختلف اتفاقی بود که با مهرواره اوج رقم خورد.

حجت‌الاسلام علی عبدی، مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ایوان، از توابع استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه که در حاشیه نشست دو روزه راهیان استانی بنیاد هدایت در اهواز، انجام شد، با اشاره به دلایل اجرای موفق طرح مهرواره محله همدل در ایوان، اظهارداشت: از جمله این دلایل می‌توان به نحوه تبلیغ مطلوب و مؤثر و پای کار آمدن روحانیون، فعالین فرهنگی و در رأس آن‌ها امام جمعه و فرماندار و همه نهادهای مربوطه اشاره داشت.

وی تسهیل گری در هماهنگی مساجد، هیئات مذهبی و سپاه پاسداران و همچنین استفاده از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت بسیج را از نتایج طرح مهرواره اوج دانست و تصریح کرد: با تکیه‌بر روحانیت و فعالین فرهنگی که مسجدی هم هستند در این راستا اقدامات خوب و تأثیرگذاری انجام شد.

حجت‌الاسلام عبدی، وجود یک مسئول اداره تبلیغات را در بین فعالین فرهنگی و روحانیون و هیئتی‌ها را در نتایج مثبت این طرح مؤثر دانست و افزود: برای تحقق طرح لبیک به فرمایش رهبر معظم انقلاب، برنامه آمایش مساجد فرهنگی بسیار راهگشا بود.

به گفته مدیر اداره تبلیغات شهرستان ایوان غرب تمام اطلاعات لازم حتی مشکلات مساجد در شناسنامه فرهنگی آن‌ها یعنی همان طرح آمایش  به ثبت رسیده است.

وی نقش شریکه الامام را در تحقق اهداف عملی مسجد مؤثر خواند و یادآور شد: اگر شریکه الامام از لحاظ قدرت بیان و جذب کودکان، نوجوانان و جوانان توانایی داشته باشد همچنین با گذراندن دوره‌های تخصصی مشاوره خانواده، مسائل مذهبی، اعتقادی و احکامی می‌تواند در این مسیر موفق عمل کند.

وی با تأکید بر ترغیب و تشویق و ایجاد انگیزه در اجرا و پیشبرد اهداف طرح عنوان کرد: تعداد مساجد شهرستان ایوان به عدد ۵۳ می‌رسد که از این تعداد ۳۰ مورد آن‌ها فعال بوده و در این میان تنها ۱۲ مسجد از حضور روحانی بهره‌مند هستند.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =