چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ |۲۳ شوال ۱۴۴۳ | May 25, 2022
علامہ اشفاق وحیدی

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین اشفاق وحیدی گفت: دلیل اصلی چالش های امروز جهان از جمله ظلم، تروریسم و بحران‌های مالی ناشی از دوری ملت‌ها از دین، عقاید و مذهب است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» حجت السلام و المسلمین اشفاق وحیدی امام جمعه ملبورن استرالیا تاکید کرد: قرآن و دین مبین اسلام همواره یار و مددکار مظلومین جهان است.

وی افزود: ملتهایی که از ایمان و عقیده خود حفاظت می‌کنند در واقع همواره پیروز و سرفراز خواهند بود.

امام جمعه ملبورن قرآن و اسلام را مرکز بنا سازی انسان دانست و اظهار داشت: متاسفانه دلیل اصلی چالش های امروز جهان از جمله ظلم، تروریسم و بحران‌های مالی ناشی از دوری ملت‌ها از دین، عقاید و مذهب است.

وی در ادامه گفت: امروز قدرت های استکباری به بهانه آزادی و حقوق بشر نسل جوان را از دین و مذهب دور و آنان را گمراه کرده و سرمایه‌های کلانی برای تخریب نسل جوان خرج می‌کنند.
وی تاکید کرد: با وجود دسیسه‌های استکبار جهان، باید نسل جوان بیدار شود و برای مقابله با چالش‌های مشترک نقش‌آفرینی کند. ما باید نسل جدید و بچه های خود را با قرآن دین و مبانی اسلام آشنا کرده و آن را در اولویت خود قرار دهیم.

وی در پایان گفت: حاکمان باید منافع مردم را در اولویت قرار داده و سیاست خدمت و خدمت‌رسانی را در دستور کار قرار دهند زیرا با نقش‌آفرینی شفاف حاکمان می‌توانیم بر معضلات تروریسم و بحران اقتصادی غلبه پیدا کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نظرات

  • IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
    0 0
    وقتی مردم میبینند کسانیکه سردمدار دین هستند و اول انقلاب وضعشان مثل مردم بود ولی الان به ثروتمندان جامعه تبیل شدند خوب معلومه که دین گریز میشوند وقتی خودشان به دین عمل نمیکننداز مردم عادی چه توقعی هست