پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ |۱۶ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 20, 2022
صفایی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تأکید بر توجه به عنصر جوان در همه لایه‌های جامعه گفت: توجه به جوان یک نگاه راهبردی و استراتژیک است که مسئولان اجرایی باید به قشر جوانان توجه ویژه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان بوشهر به مناسبت روز دانشجو با حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری در مصلای جمعه بوشهر دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری در این نشست با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به نقش نیروی انسانی توانمند و جوان در پیشرفت جامعه پرداخت و اظهار داشت: نیروی اساسی یک کشور بی تردید منابع انسانی آن محسوب می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ظرفیت‌های معدنی، گاز، نفت و ذخایر ثروت جامد یک کشور است تصریح کرد: ثروت مهمی که از ظرفیت‌ها و منابع جامد بهره‌برداری می‌کند، منابع انسانی است.

امام جمعه بوشهر منابع انسانی توانمند را اقتدار آفرین دانست و خاطرنشان کرد: در میان جغرافیای جوامع، نیروی انسانی جوان یک قشر فوق‌العاده مهم است.

وی مهمترین ویژگی ظرفیت جوانان در یک جامعه را فعال، پر انرژی، قلبی آماده، خلاق و توانمند دانست و بیان کرد: بخشی از مدیریت حال و بخشی هم مدیریت آینده باید به جوانان واگذار می‌شود و در مجموع بزرگان مجموعه انسانی جامعه در آینده جوانان کنونی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری توجه به مطالبات جوانان را یک ضرورت دانست و گفت: در شرایط کنونی نیاز است یک تحول جدی در عرصه برنامه‌ریزی، تولید و استفاده از منابع انسانی با انگیزه انقلابی و به روز که جوانان هستند ایجاد شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مسئولان باید به جوانان توجه ویژه کنند افزود: حضور جوانان در هر شرایط و موقعیت موفقیت دنبال دارد که اثبات آن به دوران ۸ سال دفاع مقدس بر می‌گردد و جوانان در این ۸ سال مدیریت جنگ بر عهده داشتند.

امام جمعه بوشهر توجه به جوانان در همه عرصه‌ها حتی مدیریت برنامه‌ریزی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: تجربه برای جوانان در مدت کوتاهی کسب می‌شود ولی به‌عنوان سرمایه آینده نظام محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جوانان ایران اسلامی با استعداد، نجیب و توانمند دانست و خاطر نشان کرد: جغرافیای جوانان ایران اسلامی در جهان بی‌نظیر است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تأکید بر توجه به عنصر جوان در همه لایه‌های جامعه افزود: توجه به جوان یک نگاه راهبردی و استراتژیک است که مسئولان اجرایی باید به قشر جوانان توجه ویژه کنند.

امام جمعه بوشهر فاصله میان مسئولان و جوانان را یک مقوله بسیار اشتباه و خطرناک دانست و تأکید کرد: ارتباط مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید با جوانان به‌ویژه دانشجویان تقویت شود چرا که رویکرد دولت انقلابی و مردمی آیت‌الله رئیسی توجه به ظرفیت جوانان است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر خواست به مطالبات جوانان و مسئولیت دادن به آنان توجه و سرمایه‌گذاری کنند.

وی بصیرت، انقلابی‌گری، دشمن‌ستیزی، مسئولیت‌پذیری و توانمندی در حل مسائل و چالش‌های کشور را از شاخص‌های دانشجو تراز انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی نظام اسلامی، باید از ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از قشر جوان، آگاه، متخصص و فرهیخته دانشگاهی استفاده شود و در این راستا خودکفایی علمی امری مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تأکید رسیدن به خودکفایی در عرصه تئوری و فناوری تصریح کرد: حضور در صحنه‌های سیاسی بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری و حرکت در این مسیر از ویژگی‌های جوان انقلابی است.

به گزارش حوزه، در ابتدای این نشست تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از تشکل های دانشجویی با بیان پرسش ها، نظرات و دیدگاه های خود پرداخته سپس نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ضمن پاسخ به پرسش های این دانشجویان، بیاناتی در رابطه با این روز ارائه کرد.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =