شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ |۱۹ شوال ۱۴۴۳ | May 21, 2022
دیدار مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با خانواده شهید طهرانی‌مقدم

حوزه/ مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان این که شهید طهرانی مقدم با ساخت موشک از انقلاب و نظام و ایران اسلامی دفاع کرد و ان شاءالله ما با طلبه‌هایمان بتوانیم موشک‌های نقطه زنی علیه فساد و تباهی بسازیم و در جهت گسترش دین تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور همزمان با روز وفات حضرت ام‌البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، با حضور در منزل شهید حاج حسن طهرانی‌مقدم از اعضای هیئت امنا و حامیان مدرسه علمیه نورالزهرای تهران با خانواده این شهید والامقام دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با بیان این که ما سر سفره شهدا هستیم و آرزویمان این است که بتوانیم مسیر این بزرگان و عزیزان را ادامه بدهیم، اظهار داشت: البته اعتراف می‌کنیم که نسبت به مقام والای شهیدان و سرمایه‌ای که این بزرگان با آبرو و وقت و جانشان برای انقلاب و پیشبرد اهداف آن گذاشتند، بسیار فاصله داریم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران افزود: ما در کوچه پس کوچه‌های راهی هستیم که این عزیزان هفت شهر عشقش را گذراندند؛ خوشا به سعادت شهدا و شرمنده ایم نزد آنها در کوتاهی‌هایی که نسبت به تعقیب اهدافشان داشتیم، اینها مردان میدان بودند و هستند و ما در این میدان آنچنان که باید میدان داری نکرده ایم.

وی با بیان این که زندگی شهید طهرانی مقدم با انقلاب و اسلام و مذهب گره خورده بود و ریسک‌های بزرگی را کرد تا ایران را به این قدرت برساند و نقش بازدارنده ایران در برابر استکبار را به منصه ظهور برساند، ادامه داد: البته شما خانم حیدری بزرگوار و فرزندان عزیز، دغدغه‌ها و فعالیت‌های این شهید والامقام را بهتر از همه می‌دانید.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور خاطرنشان کرد: اگر از بعد نظامی نگاه کنیم، کار شهید طهرانی مقدم کار یک امت بود، یعنی زحمتی را که باید لشکرها می‌کشیدند و تجربه جنگ‌هایی را که باید بارها به دست می‌آوردیم تا مقاومت مردم را در برابر هجمه‌ها بالا ببریم، ایشان با تمرکزی که روی مسئله موشکی ایران انجام داد، این زحمت را مرتفع کرد و به تنهایی همه آن هزینه‌ها را از روی دوش انقلاب برداشت.

وی با بیان این که اگر حمایت‌ها و همراهی‌های شما به عنوان همسر این شهید بزرگوار و فرزندان عزیزتان نبود شاید ما امروز این مسئله را شاهد نبودیم، گفت: ما به شما افتخار می‌کنیم و تلاش داریم که راه این عزیزان و شهدا را در عرصه‌هایی که به دست ما است به نحو شایسته ادامه دهیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به ولایتمداری شهید طهرانی مقدم، بیان داشت: کسانی که راه ولایت را در نظر بگیرند حتماً در همه ابعاد تأیید و حمایت می‌شوند و راه را پیدا می‌کنند و در مقابل هم بوده و هستند کسانی که وقتی با ولایت و این مسیر فاصله گرفتند، به اندازه فاصله شأن؛ مسیرشان، فهمشان و محاسباتشان دچار تغییر شد و تزلزل شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های خواهران طلبه در مدارس علمیه خواهران، افزود: امیدواریم فرزندانی در این حوزه‌ها رشد بکنند که به خوبی بتوانند از بُن دندان معتقد به انقلاب و ولایت باشند و ذره‌ای از این مسیر منحرف نشوند و با افرادی پیوند پیدا کنند که در همین مسیر باشند، چون اینها کشتزارهای انقلاب اسلامی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم که حوزه‌های علمیه خواهران با توجه به این که نهادی جوان بوده و امیدهای زیادی به آن بسته شده است، گره گشای بسیاری از مسائل زن و خانواده باشد و قدرت حل مسائل نظام را پیدا کرده و در خط ولایت و نظام اسلامی حرکت کند.

وی ادامه داد: ان شاءالله ما بتوانیم در این مسیر و با نگاه و عشقی که شهید طهرانی مقدم نسبت به مقام معظم رهبری، روحانیت، مسجد و دین داشت و از همه سرمایه خود برای گسترش دین و حل مسائل پیش رو استفاده می‌کرد، قدم برداریم و خواهرانی در تراز انقلاب اسلامی و پیرو مقام معظم رهبری تربیت کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در پایان با بیان این که شهید طهرانی مقدم با ساخت موشک از انقلاب و نظام و ایران اسلامی دفاع کرد و ان شاءالله ما با طلبه‌هایمان بتوانیم موشک‌های نقطه زنی علیه فساد و تباهی بسازیم و در جهت گسترش دین تلاش کنیم.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار خانم حیدری، همسر شهید حسن طهرانی مقدم و از اساتید و هیئت امنای مدرسه علمیه نورالزهرای تهران به بیان خاطراتی از این شهید والامقام پرداخت و گفت: حاج حسن تمام وجود خود را وقف مردم کرده بود و با توجه به فعالیت‌هایی که در زمینه موشک سازی داشت، خود را جدای از مسجد، روحانیت و مردم نمی‌دانست و همیشه خود را یک پامنبری مستعد و پرورش یافته آیت الله لواسانی قلمداد می‌کرد.

وی با بیان این که شهید طهرانی مقدم نسبت به حمایت از حوزه‌های علمیه خواهران توجه جدی داشت، ادامه داد: ایشان همواره تأکید می‌کرد که در بستر این حمایت‌ها است که دختران و مادران توانمند پرورش خواهد یافت و می‌توانند فرزندانی تربیت کنند که مسیر شهدا را ادامه دهند.

تلاش می‌کنیم حوزه‌های علمیه خواهران گره گشای بسیاری از مسائل زن و خانواده باشد

تلاش می‌کنیم حوزه‌های علمیه خواهران گره گشای بسیاری از مسائل زن و خانواده باشد

تلاش می‌کنیم حوزه‌های علمیه خواهران گره گشای بسیاری از مسائل زن و خانواده باشد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =