چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ |۱۷ محرم ۱۴۴۶ | Jul 24, 2024
میر باقری

حوزه/ سخنران حرم بانوی کرامت گفت: میثاقی که خداوند از مؤمنان گرفته ولایت اهل‌بیت(ع) است به همین خاطر نباید مؤمنین به چیزی غیر از ولایت متمسک شوند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری طی سخنانی در هفتمین شب محرم بعد از نماز عشاء در شبستان امام‌خمینی(ره) حرم‌بانوی‌کرامت گفت: اصحاب سیدالشهدا به هنگام رفتن به میدان وقتی جهت وداع مراجعه می‌کردند حضرت می فرمودند شما بروید ما هم انتظار می‌کشیم و به پشت سر شما می‌آییم.

وی افزود: نگاه حضرت به مقوله مرگ و شهادت و مواجه با عالم آخرت به وضوح در کلام حضرت مشهود است چرا که حضرت پای عهد خود و قراری که با خداوند داشتند تا لحظه آخر ایستادند.

استاد حوزه‌علمیه اظهار داشت: انسان‌های مؤمن هیچ هراس و ترسی از مخاطرات و مصائب دنیا ندارند و پای عهد خود می ایستند و به وادی امن الهی وارد می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری تأکید کرد: عمده بروز هراس و مخاطرات در مسیر بندگی، به خاطر نقض عهدهایی است که انسان با خداوند بسته است در حالیکه امنیت حقیقی در وفای به عهود الهی کسب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: انسان مومن گاهی ممکن است دچار خطا شود اما به وعده‌های الهی یقین دارد به همین خاطر اینگونه مومنان از شفاعت اهل‌بیت(ع) بهره‌مند می‌شود چون ولایت اهل‌بیت(ع) را قبول کرده اما در دام شیطان گرفتار شده‌اند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: وعده‌های شیطان بر روی بعضی از مومنان تاثیر می‌گذارد چرا که مؤمنان همواره در معرض تهدیدات دنیا هستند.

عضو مجلس‌ خبرگان ‌رهبری افزود: طبق روایت اگر مومنان در مقابل خداوند و رسول خدا مطیع باشند و با اشتیاق و با همه وجود اطاعت نمایند در قیامت همسفر صالحین ،شهدا و انبیاء الهی می شوند و از نعمت ویژه خداوند بهره‌مند خواهند شد.

وی در ادامه گفت: کسانیکه پیرو ولایت اهل بیت(ع) باشند و دائما با حضرات معصومین همراه شوند به وادی ولایت وارد شده و در وادی ایمن که حصن حصین الهی است سکونت داده خواهند شد چرا که امامان معصوم نقاط امن عالم هستی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری خاطر نشان کرد: مومنینی که به عهد و پیمان خود عمل نمایند همواره در امنیت حقیقی قرا خواهند گرفت و از احوالات و خطرات دنیا و قیامت محفوظ خواهد شد.

رئیس فرهنگستان علوم‌ اسلامی تاکید کرد: معیت جسمی با اهل‌بیت(ع) مهم نیست چرا که عده‌ای معیت جسمی با حضرات معصومین داشتند اما شمشیرشان علیه امام معصوم بود بلکه ثبات قدم در دنیا و آخرت در کنار اهل‌بیت(ع) مهم است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: وفای به شرط، پذیرش ولایت امام و ایستادگی در عهدهایی که با امام بسته ایم در سخت ترین شرایط و عدم سستی در مسیر اطاعت است.

وی اظهار داشت: میثاقی که خداوند از مؤمنان گرفته ولایت اهل‌بیت(ع) است به همین خاطر نباید مؤمنین به چیزی غیر از ولایت متمسک شوند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اصحاب سیدالشهدا مصداق بارز مؤمنینی بودند که به عهد خود وفا کرده و هراسی از مرگ نداشتند چرا که در کنار معیت جسمی با سیدالشهدا، معیت روحی هم داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • کریمی IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
    0 0
    عالی و کاربردی