چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ |۲ ربیع‌الاول ۱۴۴۴ | Sep 28, 2022
اسماعیل امیرزاده

حوزه/ مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم گفت: فعالیت طلاب بسیجی در حوزه عفاف و حجاب به ویژه خواهران طلبه، مصداق بارز جهاد تبیین است.

حجت الاسلام اسماعیل امیرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با تأکید بر اهمیت و ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی و اتخاذ رویکرد ایجابی و اقناعی به منظور ترویج عفاف و حجاب در جامعه اظهار داشت: امروزه یکی از عرصه های مهم جهاد تبیین ناظر به همین مقوله ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است که به خصوص از طلاب و روحانیون بسیجی و دغدغه مند و انقلابی خصوصاً بانوان طلبه بسیجی انتظار بیشتری در این باره می رود.

وی افزود: واقعیت امر آن است افرادی که دغدغه دین و انقلاب و مسایل فرهنگی جامعه را دارند، بیش از سایرین باید در این زمینه احساس تکلیف و احساس مسئولیت کنند چه آن که اهتمام در این خصوص لبیک به ندای مقام معظم رهبری در عرصه جهاد تبیین به شمار می رود.

وی همچنین گفت: در راستای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و مقابله با ناهنجاری ها در این زمینه بیش از هر چیز نیاز به جهاد تبیین، بصیرت بخشی و روشنگری داریم، چرا که بسیاری از دختران و زنانی که از حیث پوشش و حجاب وضع مطلوبی ندارند، دچار جهل هستند و لذا با جهاد تبیین می توان تا حد قابل توجهی، این طیف افراد را از جهل و گمراهی رهانید که البته این مسأله می بایست به نحو درست، اخلاقی و تأثیرگذار صورت پذیرد.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم در ادامه با اشاره به این که اساساً عفت یک نیاز فطری است و لازمه عفت هم این است که حجاب در جامعه وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: دشمن به واسطه ترویج شاخصه های سبک زندگی غربی در پیِ تضعیف باور زنان و دختران جامعه ما به مقوله عفاف و حجاب و دیگر ارزش های اسلامی است و در مقابل چنین هجمه عظیم فرهنگی و اعتقادی ما بیش از هر چیز دیگری می بایست به تقویت باورها و نگرش ها بپردازیم و برای تحقق این مهم ناگزیر از انجام فعالیت های فرهنگی و رسانه ای هدفمند و اثرگذار می باشیم.

وی بیان داشت: خوشبختانه در سال های اخیر طلاب و روحانیون بسیجی به ویژه در بخش خواهران، فعالیت های ارزشمند و خوبی را در رابطه با ترویج فرهنگ عفاف و حجاب شروع کرده اند و ان شاءالله باید این رویه ی مبارک در آینده نیز با قوت هر چه بیشتر ادامه یابد تا به فضل الهی وضعیت بدحجابی در جامعه به سمت بهبود و اصلاح برود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =