جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ |۵ رجب ۱۴۴۴ | Jan 27, 2023
امام جمعه یزد

آیت الله ناصری بر لزوم تسریع مسئولان نسبت به رسیدگی به مسائل مردم تأکید کرد و گفت: از کاغذبازی ها دور باشید و کار مردم را وارد چرخه پیچیده اداری نکنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا یعنی اطاعت خدا و مخالفت با هوای نفس، شیطان و شیطنت ها و تنها مسیری که انسان را به مقصد می رساند و او را در صراط مستقیم قرار می دهد، تقوا و اطاعت خدا و دوری از معاصی است.

وی عنوان کرد: خداوند متعال کل الکمال و رحمة للعالمین است و رحمت الهی او بر همه بندگان خدا گسترده است و تنها پناه بندگان خداست زیرا او خالق مهربان است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به آیات و روایات و خطاب خداوند متعال به حضرت موسی(ع) در قرآن کریم، افزود: خداوند متعال می خواهد بندگانش به کمال برسند و ارتباط آنها با خالقشان ارتباطی محکم‌تر باشد.

خطیب جمعه یزد با اشاره به آیه ای از سوره زمر بیان کرد: خدا می فرماید که اگر شما کافر باشید، خداوند غنی است و به او ضرری نمی رسد اما خدا دلش نمی خواهد که شما کافر و دور از خدا باشید.

وی عنوان کرد: اگر بندگان، بندگی خدا را کنند، خدا به آنها لطف می کند و از آنها می گذرد اما بدانید که همه به سوی خدا باز می گردیم و اعمال ما آنجا ما را قضاوت خواهد کرد.

آیت الله ناصری با بیان اینکه همه باید در برابر خدا پاسخگو باشیم، افزود: خدا از نهاد همه انسانها خبر دارد بنابراین باید تلاش کنیم در انتهای مسیر خود، نیکی ها و ائمه اطهار (ع) از ما استقبال کنند نه اینکه شیطان و دوزخ در انتظار ما باشند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: خوشبختانه محافل اهل بیت(ع) بعد از دوران کرونا دوباره در حال قوت گرفتن است و امیدواریم شرایطی فراهم شود که ارتباط جامعه با اهل بیت(ع) قوی‌تر شود زیرا اینها مقربان درگاه الهی و ریسمان نجات هستند.

وی در مورد هفته فناوری نیز با اشاره به آیه ای از سوره تین که می فرماید لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ فِی أَحْسَنِ تَقْوِیمٍ افزود: خداوند متعال در مورد خلقت انسان بعد از پنج سوگند، می فرماید ما انسان را در بهترین قامت هم از نظر درونی و چه از نظر بیرونی آفریدیم.

آیت الله ناصری عنوان کرد: در وجود انسان از نظر ظاهری بهترین هنر و قدرت به کار رفته که نمی توان به اعجاز آن پی برد و بشر قرن‌هاست که روی رموز بدن انسان تحقیق و پژوهش می کند اما هنوز به اسرار آن پی نبرده است.

وی یادآور شد: خداوند همچنین به انسان هوش، حافظه، علم، اختیار، عقل و استعداد داده برای اینکه انسان از نعمت های خدا استفاده کند و از هر کدام از این اماناتی که در بدن او به ودیعه گذاشته شده، علوم را بشکافد.

امام جمعه یزد تأکید کرد: گاهی انسان به نوعی عمل می کند که جایگاه خود را به شدت نزول می دهد و آن را به اسفل السافلین می رساند زیرا از فکر و عقل و علومی که خدا به او داده استفاده نمی کند و آنقدر عقب می ماند که از دنیا ساقط می شود.

آیت الله ناصری تصریح کرد: انسان از سوی دیگر قدرت این را دارد با ایمان و عمل صالح، خود را به کمال برساند و با استفاده از نعمات خدا خود را در مسیر تعالی قرار دهد.

وی تأکید کرد: دشمنان برای ما خواب هایی دیده اند و می خواهند انسان را به درجه ای برسانند که در همان اسفل السافلین بمانند و از فکر و استعداد خود استفاده نکند و به جای آن، فساد و فحشا را در انسان تقویت کنند.

آیت الله ناصری اظهار کرد: حال که می بینند کشور ما رشد کرده و احکام و دستورات خدا را انتخاب کرده و زیر بار بردگی و بندگی آنها نمی رود و به دنبال عزت و بزرگی است و این عزت را از خدا می خواهد، این شرایط را بر نمی تابند و در صدد این هستند که ما مدام محتاج آنها باشیم.

وی تصریح کرد: مومن اجازه ندارد که زیر بار ذلت برود و ذلت‌پذیر باشد و مسیری که ما طی می کنیم باید راه عزت باشد زیرا خدا انسان را در بهترین شرایط خلق کرده و بهترین نعمات را به او داده است.

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: اسکتبار ستیزی در مرام امام حسین(ع) برای همین است که انسان خود را رشد بدهند و به دور از وابستگی به حیات شرافتمندانه و عزتمندانه خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه تفکر باید به زندگی ما وارد شود، افزود: اغلب ما ساعتی از زندگی خود را به تفکر اختصاص نمی دهیم و به همین دلیل است که امروز اغلب افراد اطراف ما به مسائل سطحی نگاه می کنند.

آیت الله ناصری با بیان اینکه دشمن ما را اینگونه می خواهد، بیان کرد: مسئله فناوری و پیشتازی در تولید علم در حال انجام است و امیدواریم با جان گرفتن این موضوع و تقویت آن، دشمن در اهداف خود ناکام بماند.

وی با اشاره به تحریم هایی که دشمن علیه ما انجام داده است، افزود: آنها گمان می کردند با تحریم ها، به آنها محتاج می شویم و به بنده و برده آنها تبدیل خواهیم شد اما دیدند که در علوم پزشکی، صنایع دفاعی و نظامی، نانو فناوری و ... به پیشرفت های جدی رسیده ایم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمن پیش پا افتاده ترین کالاها را نیز برای ملت ایران تحریم کرده است، اظهار کرد: این نهایت ظلم دشمن است اما ایران اسلامی و مردم آن ایستادند و با ایمان به خدا و تبعیت از رهبری این مسیر سخت را سپری کردند.

وی افزود: کشور ما شهدایی امثال قاسم سلیمانی بسیار دارد و انقلاب اسلام و قرآن و دینی که امروز ما پرچمدار آن هستیم، باید استوار بماند زیرا این پرچم عزت، شرف، استقلال، انسان دوستی و خداطلبی است.

آیت الله ناصری با بیان اینکه همه کشورهای ظالم علیه ما دست به دست هم داده اند، تصریح کرد: دشمن امروز با هجمه های تبلیغاتی دروغ های بسیاری را رسانه ای می کنند تا مردم را دچار سردرگمی کند.

امام جمعه یزد با تأکید بر اینکه ملت ما خوشبختانه گوش به فرمان رهبری و بیدار بود، افزود: مردم می دانند که اینها برای ایران فساد، کفر و بی دینی برای ایران می خواهند و ایران قوی نمی خواهند بلکه ایران نوکر آمریکا می خواهند.

وی اظهار داشت: توصیه من این است که مردم به بصیرت خود بیفزایند و در این مسیر مراقبت کنند زیرا دشمن از هر راهی وارد می شود و در هر برهه ای به شکلی در صدد فریب اذهان عمومی بر می آید.

آیت الله ناصری ادامه داد: دشمن میلیاردها دلار برای ضربه به ایران هزینه کرده اند، لذا مردم باید مراقب باشند که دشمن سر آنها کلاه نگذارد و با فریب و نیرنگ، آنها را به خیابانها نکشانند و دشمن نیز بدانند که مردم ایران همین ۵ هزار و ۱۰ هزار نفر نیستند بلکه ملت ایران ۸۰ میلیون نفرند که اکثریت قریب به اتفاق آنها انسانهای معتقد و دین مداری هستند.

وی تصریح کرد: مجلس باید در برابر استکبار و دشمنان بایستد و پاسخ آنها را بدهد و به آنها بفهماند که ایران جای اوباش گری نیست.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اظهار کرد: آمریکایی ها در طول این چند دهه هر چه تلاش کردند، توطئه های آنها جواب نداد به همین دلیل جبهه اقدام خود را به سوریه و عراق و ترکیه برد اما آنها نیز فهمیدند که آمریکا شیطان بزرگ و دروغگوی بزرگ است و تلاش می کند با انداختن ملت ها به جان یکدیگر، به نفع خود بهره برداری می کند.

وی افزود: حقه بازی و دغل بازی آمریکا تازگی ندارد و سالهاست که به این شکل عمل می کند اما ما باید بصیر و آگاه باشیم و با دشمن شناسی توطئه های آنها را نقش برآب کنیم.

آیت الله ناصری بر لزوم تسریع مسئولان نسبت به رسیدگی به مسائل مردم تاکید کرد و گفت: از کاغذبازی ها دور باشید و کار مردم را وارد چرخه پیچیده اداری نکنید و با هماهنگی و تعامل و همدلی و توکل به خدا و در سایه ولایت دست به دست یکدیگر دهید و اسلام را قدرتمند کنید و ایران اسلامی را به پیش ببرید.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

  • سید محمد IR ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
    0 0
    احسنت